The University of Sheffield
Językoznawstwo i filozofia BA (Hons)
The University of Sheffield - The University of Sheffield

Poniżej możesz zobaczyć opinie absolwentów 20 o kursach Linguistics and Philosophy BA (Hons) i innych kursach Lingwistyka na The University of Sheffield dla każdego z pytań ankiety w porównaniu ze średnią dla wszystkich kursów UK na Lingwistyka.

Głównie na podstawie danych pochodzących od studentów studiów licencjackich

Wynagrodzenie absolwentów Filozofia

Ważne: Poniższe dane dotyczące wynagrodzeń nie są specyficzne dla danego kierunku, ale zawierają dane wszystkich studentów Lingwistyka na uniwersytecie. Ze względu na metodologię zbierania danych, dane dotyczące wynagrodzeń są oparte głównie na danych studentów studiów licencjackich.

Zakres 25-75 percentyla £21000 - £29000 £19500 - £31000 £23000 - £40000

Wynagrodzenie wszystkich absolwentów w Wielkiej Brytanii Filozofia (głównie studiów licencjackich)

Zakres 25-75 percentyla £20751 - £29314 £17770 - £29783 £21215 - £37449

Ten kierunek bada naszą zależność od języka z różnych perspektyw. W ramach lingwistyki dowiesz się o naturze i rozwoju różnych języków. W filozofii rozwiniesz swoje rozumienie filozofii języka, a także innych kluczowych obszarów filozoficznych, takich jak etyka, metafizyka i logika. Zajmiesz się również rzeczywistymi kwestiami, badając tematy takie jak globalna sprawiedliwość, zmiany klimatyczne i feminizm przez pryzmat filozofii.

Jako student z podwójnym wyróżnieniem podzielisz swoje studia między Szkołę Języka Angielskiego i Wydział Filozofii. Wybór i elastyczność są podstawą naszego nauczania, co oznacza, że możesz realizować i rozwijać własne zainteresowania. Na każdym poziomie masz do wyboru szeroką gamę modułów. Będziesz nauczany przez światowej klasy ekspertów z obu wydziałów.

Każdego roku będziesz musiał zaliczyć minimalną liczbę punktów na obu wydziałach, ale to, jak podzielisz swoje moduły po tym, zależy od Ciebie: podziel swoje moduły równo między język angielski i filozofię lub wybierz wagę swojego stopnia na korzyść jednego lub drugiego przedmiotu.

Na pierwszym roku otrzymasz solidne podstawy w obu dyscyplinach. Twoje podstawowe moduły lingwistyczne nauczą Cię technik analitycznych i koncepcji, których potrzebujesz, aby odnieść sukces jako lingwista (teoria lingwistyczna, językoznawstwo historyczne, socjolingwistyka i metodologia badań), podczas gdy moduły filozoficzne wprowadzą Cię w niektóre z głównych obszarów filozofii (etyka, filozofia polityczna, teoria wiedzy, filozofia umysłu, historia filozofii i filozofia starożytna).

Na drugim i trzecim roku możesz budować na tych podstawach w dowolny sposób - oba wydziały oferują szeroką gamę modułów opcjonalnych, co oznacza, że możesz skupić się na obszarach, które najbardziej Cię interesują i inspirują.

Badania naukowe mają kluczowe znaczenie dla doświadczenia studentów w Sheffield. Całe nasze nauczanie opiera się na najnowszych odkryciach, a wszyscy nasi studenci mają możliwość przeprowadzenia własnego projektu badawczego w ramach studiów. Poza studiami istnieje wiele sposobów na rozwijanie swoich zainteresowań, spostrzeżeń i krytycznych umiejętności. Na przykład nasz wielokrotnie nagradzany projekt wolontariatu prowadzony przez studentów Filozofia w mieście wprowadza dzieci w wieku szkolnym w idee filozoficzne, które mogą zastosować w życiu codziennym.

Poniższy przykład opracowany na podstawie wszystkich absolwentów Linguistics and Philosophy BA (Hons) w The University of Sheffield

15% Specjaliści ds. ochrony przyrody i środowiska
15% Zawody wykwalifikowane
10% Zawody podstawowe
10% Usługi opieki i kontroli nad zwierzętami
5% Średni personel ds. nauki, inżynierii i technologii
5% Zawody administracyjne
5% Specjaliści ds. ochrony przyrody i środowiska
5% Zawody podstawowe
5% Zawody wykwalifikowane

UCAS Tariff of Accepted Students for Lingwistyka

Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Linguistics and Philosophy, BA (Hons). Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Czesne Językoznawstwo i filozofia BA (Hons)

Rankingi The University of Sheffield w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Rankingi The University of Sheffield w rankingach powiązanych z przedmiotem.

Języki i literatura

[Opublikowany 08 czerwca, 2023]
    Językoznawstwo

[Opublikowany 08 czerwca, 2023]
    Językoznawstwo

[Opublikowany 22 marca, 2023]

Zobacz wszystkie 34 rankingi uniwersytetów The University of Sheffield

O The University of Sheffield

Uniwersytet w Sheffield jest finansowanym przez rząd uniwersytetem badawczym z siedzibą w Sheffield, w Anglii. Wizją uniwersytetu jest zmiana świata na lepsze poprzez moc i zastosowanie idei i wiedzy. Uniwersytet ten nie posiada kampusów, ale zamiast tego około 430 budynków, które znajdują się dość blisko siebie w metropolitalnym centrum Sheffield.

Lista 363 kursów licencjackich i magisterskich The University of Sheffield - Katalog Kursów

Skład uczniów The University of Sheffield

19190
  • Welcome to the University of Sheffield
  • A second home for international students
  • What's it like to be a University of Sheffield student?
  • University of Sheffield Student Experience
  • Class of 2020 | The University of Sheffield
  • From Malaysia to Sheffield | Rachel's Journey to Sheffield 2019

Japoński, komunikacja międzykulturowa i językoznawstwo BA (Hons)