O nas

O nas
 

Dlaczego stworzyliśmy UniversityGuru

Stworzyliśmy stronę UniversityGuru z przekonaniem, że musi istnieć lepszy sposób porównywania programów uniwersyteckich przez studentów. Dostarczając wielu przydatnych informacji i danych o uniwersytetach, nauczanych przedmiotach, a nawet o konkretnych programach studiów, chcemy pomóc przyszłym studentom w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących wyboru uniwersytetu i programu studiów.
UniversityGuru gromadzi istotne informacje, od rankingów uczelni i ankiet studenckich po dane dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia absolwentów.
Niestety do tej pory wiele z tych informacji nie było łatwo dostępnych dla uczniów lub były one często rozproszone w wielu różnych źródłach. Do tego stopnia, że wielu uczniów nie jest świadomych istnienia wielu informacji, które mogłyby im pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących nauki, gdyby tylko potrafili je znaleźć.
Wybrany program studiów jest zazwyczaj poważną inwestycją dla studentów i ich rodzin i będzie miał znaczący wpływ na przyszłe możliwości zatrudnienia. Chcemy, aby przyszli studenci mieli wszystkie istotne informacje łatwo dostępne w jednym miejscu i w formacie, który ułatwia porównanie wszystkich opcji studiów oferowanych w danym kraju za pomocą kilku kliknięć. Chcemy, aby studenci dokonywali bardziej świadomych wyborów dotyczących tego, co chcą studiować.
 

W jaki sposób pomagamy uczniom w dokonywaniu lepszych wyborów dotyczących nauki

UniversityGuru łączy wygodnie w jednym miejscu:
 • 135 różnych rankingów uniwersytetów
  Zebraliśmy najbardziej wyczerpujące dane na temat rankingów uniwersytetów, jakie można znaleźć. Wszystkie istotne światowe rankingi uniwersytetów oraz najważniejsze rankingi krajowe są stale śledzone i aktualizowane przez nasz zespół. W przypadku najważniejszych rankingów możesz również zobaczyć historię zmian w ciągu ostatnich lat.
  Pomagamy Ci nadać sens różnym rankingom, wskazując, co te rankingi tak naprawdę mierzą. Tam, gdzie to możliwe, podajemy dane dotyczące rankingu uczelni w zakresie Twojego konkretnego przedmiotu, co jest znacznie bardziej istotne przy wyborze programu niż rankingi na poziomie instytucji.
  Na naszej stronie dostępnych jest ponad 1000 rankingów dotyczących poszczególnych przedmiotów. Pomimo wszystkich ograniczeń metodologicznych, jakie mogą mieć rankingi, często dokładnie odzwierciedlają one reputację instytucji, a nawet konkretnego wydziału, co może być ważnym czynnikiem przy poszukiwaniu pracy po ukończeniu studiów.
 • W końcu kto lepiej oceni program niż uczniowie i absolwenci, którzy rzeczywiście w nim uczestniczyli? Opinie uczniów są ważnym źródłem, które należy brać pod uwagę przy wyborze programu.
  Uwzględniamy ankiety dotyczące satysfakcji uczniów z Krajowego Biura Studentów, a także opinie uczniów z innych źródeł, takich jak Google czy Facebook.
 • Dane publiczne dotyczące wynagrodzeń, stopy bezrobocia oraz innych istotnych faktów i liczb
  W Wielkiej Brytanii dostępne są liczne dane publiczne, które dostarczają potencjalnym studentom ważnych informacji o zarobkach, bezrobociu i innych istotnych kwestiach, z podziałem na program studiów lub poziom studiów.
  Tam, gdzie jest to możliwe, podajemy te informacje bezpośrednio na stronach programów. Ponadto gromadzimy dane dla około 1000 różnych przedmiotów, co stanowi cenną wskazówkę przy podejmowaniu decyzji o wyborze kierunku studiów.
 • Obszerna lista kursów
  W przeciwieństwie do wielu innych stron internetowych nie przedstawiamy Ci ograniczonej listy programów studiów tylko kilku uniwersytetów, które płacą za umieszczenie ich na stronie. Naszym celem jest pokazanie Ci wyczerpującej listy wszystkich dostępnych opcji studiów.
 

Doświadczona drużyna

UniversityGuru jest prowadzony przez doświadczony zespół, którego liderem jest dr Daniel Spohn. Mając ponad 20 lat doświadczenia w branży, wcześniej prowadził stronę LanguageCourse.net, aby stać się jedną z najczęściej odwiedzanych i - śmiemy twierdzić - najbardziej użytecznych stron na świecie, służących do porównywania tysięcy programów kursów językowych.
UniversityGuru został stworzony, aby zapewnić ten sam poziom obiektywnie porównywalnych i przejrzystych informacji o programach studiów wyższych.
 

Fakty i Liczby

 • Liczba wymienionych uczelni: 13300
 • Rankingi uniwersytetów są śledzone i aktualizowane: 112
 • Strona w językach: 22
 • Roczna liczba odwiedzających stronę: Ponad 5 milionów unikalnych użytkowników na UniversityGuru
 • Rok Założenia: 2020
 

Biuro

Nasze biuro znajduje się w centrum miasta Santa Cruz de Tenerife, z widokiem na stare miasto i port.
Godziny odwiedzin:
poniedziałek - piątek: 9:30-17:00
 

Poznaj Drużynę

Cora Lee Paddock
Cora Lee Paddock
Języki:
Craig Plunkett
Craig Plunkett
Języki: Mieszkał w Szkocja, Anglia, Irlandia, Hiszpania Uczył się w York College (Business Diploma/Extended Diploma Level 3)
Daniel Spohn
Daniel Spohn
CEO i Założyciel
Języki: Mieszkał w Niemcy, Szwajcaria, Południowa Afryka, Chiny, Stany Zjednoczone, Szwecja, Hiszpania Uczył się w University St. Gallen (Dr.oec.)
Joan Soms
Joan Soms
Programista Full Stack
Języki: Mieszkał w Hiszpania, Stany Zjednoczone, Brazylia
 

Misja i podstawowe wartości

Misja
Naszą misją i dumą jest zapewnienie najlepszego na świecie serwisu do porównywania programów uniwersyteckich.
Aby zrealizować naszą misję, staramy się nieustannie oferować użytkownikom naszego serwisu:
 • najbardziej wszechstronny zbiór istotnych informacji
 • największy wybór programów
 • najlepsze narzędzia i wrażenia użytkownika, aby w przejrzysty i szybki sposób porównać wszystkie przydatne informacje o kursie i recenzje
Podstawowe Wartości
W naszych działaniach wobec naszych klientów, współpracowników i partnerów szkolnych kierujemy się naszymi **podstawowymi wartościami CARPPE:
Core Values
 • Caring
 • Ambitious
 • Reliable
 • Positive
 • Professional
 • Effective
 

Społeczne Oddanie - Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Z pasją wspieramy wybitne organizacje charytatywne o niezwykłym wpływie na zdrowie i samopoczucie osób żyjących w skrajnym ubóstwie.
Znaczna część naszych zysków zostanie przeznaczona na najbardziej skuteczne organizacje charytatywne.
Uważamy, że więcej ludzi powinno wiedzieć o badaniach przeprowadzonych przez organizację charytatywną GiveWelloraz o tym, że **darowizna w wysokości zaledwie 4500 euro może uratować jedno życie i zapobiec 300 zakażeniom malarią bez skutków śmiertelnych** ( zobacz dogłębną analizę wpływu przeprowadzoną przez Malaria Consortium).
 

Kto płaci za nasze usługi

Informacje zawarte na naszej stronie są udostępniane bezpłatnie każdemu odwiedzającemu.
Uniwersytety i szkoły wyższe mogą wybierać pomiędzy darmowymi i płatnymi opcjami publikowania kursów.
Płatne oferty publikowania kursów umożliwiają uniwersytetom dostarczenie dodatkowych informacji o kursie i skorzystanie z większej ekspozycji swoich kursów na liście.