The University of Edinburgh
Islam i relacje chrześcijańsko-muzułmańskie MSc
The University of Edinburgh - The University of Edinburgh

Ten program, mieszczący się w School of Divinity, czerpie z mocnych stron jednego z najwybitniejszych ośrodków studiów religijnych i teologicznych w kraju. Oferuje dogłębne i szerokie studium bogatych tradycji intelektualnych islamskiego prawa, teologii i filozofii w połączeniu z myślą chrześcijańską, etyką i teologią polityczną.

Dialogiczne ramy kursu pozwalają studiować wiele dyscyplin zarówno w myśli i praktyce islamskiej, jak i chrześcijańskiej, nie jako zwykłe historyczne artefakty, ale jako zasoby, które przekształcają akademickie studia nad religią i angażują publiczne debaty na temat miejsca islamu, chrześcijaństwa i religii w społeczeństwie.

Podstawowe kursy programu pozwolą Ci uzyskać solidne podstawy w głównych tematach i metodologiach islamu oraz w akademickich badaniach relacji chrześcijańsko-muzułmańskich.

Zyskasz głębokie uznanie dla filozoficznych, teologicznych i etycznych debat między chrześcijanami i muzułmanami w różnych czasach i miejscach.

Kursy fakultatywne, spośród których możesz wybrać inne moduły, obejmują różnorodne kursy dotyczące zarówno islamu, jak i chrześcijaństwa. Ponadto studenci mogą wziąć udział w kursach oferowanych przez Wydział Studiów Islamskich i Bliskowschodnich (IMES).

Program oferuje możliwości studiowania i współpracy ze światowej sławy naukowcami, w celu dostosowania spersonalizowanej ścieżki do studiów doktoranckich lub innych odpowiednich karier.

Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Islam and Christian-Muslim Relations, MSc. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Wymagania wstępne dla poszczególnych programów różnią się, więc sprawdź szczegóły dotyczące konkretnego programu, na który chcesz aplikować, na stronie internetowej University of Edinburgh. Będziesz także musiał spełnić wymagania językowe uniwersytetu.

Rankingi The University of Edinburgh w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 40 rankingi uniwersytetów The University of Edinburgh

O The University of Edinburgh

Uniwersytet w Edynburgu znajduje się w szkockim mieście o tej samej nazwie i jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii - został otwarty w 1583 roku. Uniwersytet cieszy się dobrą reputacją ze względu na swój wkład w międzynarodowe badania naukowe, co znajduje odzwierciedlenie w przynależności do Russell Group, Universitas 21 oraz Una Europa. Edynburg oferuje swoim mieszkańcom historyczne, a zarazem nowoczesne miasto z tętniącym życiem życiem nocnym, niezawodnym transportem publicznym i przyjaznymi mieszkańcami.

Lista 686 kursów licencjackich i magisterskich The University of Edinburgh - Katalog Kursów

Studia arabskie i islamskie MArabic
(University of Exeter)
- - - £23700 - Exeter Oncampus W pełnym wymiarze godzin