The University of Edinburgh
The University of Edinburgh - The University of Edinburgh

Studia doktoranckie to okazja do poszerzenia swoich zainteresowań i wiedzy specjalistycznej w społeczności, która naprawdę ceni badania; i wnieść oryginalny, pozytywny wkład w naukę w zakresie studiów celtyckich i szkockich.

Specjalizujemy się w językach, literaturach i kulturach ludów celtyckich, w szczególności gaelickojęzycznych, od Europy epoki żelaza do współczesności, a także w szkockiej etnologii, badaniu tradycji, systemów wierzeń i form ekspresji kulturowej Szkocji.

Społeczność badawcza

Nasza społeczność badawcza z siedzibą w stolicy Szkocji i mieście festiwalowym odgrywa znaczącą rolę w rozwoju polityki i innowacji kulturalnych.

Pracujemy na czele badań lingwistycznych, kulturowych, literackich i socjolingwistycznych w językach celtyckich, ze szczególnym uwzględnieniem szkockiego gaelickiego. Odgrywamy wiodącą rolę w planowaniu i utrzymaniu języka, zwłaszcza szkockiego gaelickiego. Wydział obejmuje również najdłużej działający wydział studiów szkockich w Szkocji. W ciągu ostatnich 70 lat archiwa School of Scottish Studies rozrosły się do niezrównanej kolekcji zasobów dźwiękowych, wideo, filmowych i fotograficznych, które nadal inspirują nowe badania i twórczą pracę.

Jesteśmy również siedzibą Europejskiego Centrum Badań Etnologicznych, które promuje badania nad życiem codziennym i społeczeństwem w Szkocji poprzez długoterminowe projekty, takie jak Regional Ethnology of Scotland oraz publikacje, w tym serię Scottish Life and Society: Kompendium szkockiej etnologii.

Szkocka etnologia zapewnia fascynujący wgląd w tradycyjną i popularną kulturę Szkocji, jednocześnie dając Ci zestaw umiejętności etnograficznych, które można zastosować do innych tradycyjnych kultur.

Doskonałość badań

W najnowszym raporcie Research Excellence Framework (REF 2021) nasze badania w dziedzinie studiów celtyckich i szkockich zostały zgłoszone w dziedzinie języków nowożytnych i językoznawstwa (panel D - sztuka i nauki humanistyczne; jednostka oceny 26). Wyniki potwierdzają pozycję Edynburga jako jednego z wiodących uniwersytetów badawczych w Wielkiej Brytanii - trzeciego w Wielkiej Brytanii.

Jak opublikowano w rankingach REF Times Higher Education, wynik ten opiera się na jakości i zakresie naszych badań w jednostce oceny.

Dołącz do naszej społeczności i podejmij specjalistyczny projekt badawczy pod okiem doświadczonych i dobrze opublikowanych opiekunów.

Studia celtyckie

Nasza wiedza w zakresie studiów celtyckich obejmuje:

• Język i kultura gaelicka w diasporze
  • Językoznawstwo gaelickie, historyczna i współczesna dialektologia oraz technologia językowa
  • Folklor gaelicki
  • Irlandzka i szkocka kultura rękopisów gaelickich
  • Średniowieczna gaelicka kultura religijna
  • Język, literatura i kultura staroirlandzka i środkowowalijska
  • Szkocki gaelicki i współczesny język irlandzki, literatura i kultura
  • Socjolingwistyka i polityka językowa języków celtyckich
  • "Celtyckie odrodzenie" w Szkocji

Studia szkockie i etnologia

Nasza ekspertyza w zakresie studiów szkockich i etnologii obejmuje:

• zwyczaj i wiara
  • folklorystyka cyfrowa
  • etnologiczne metody badań terenowych
  • język i kultura gaelicka i szkocka w diasporze
    • studia nad dziedzictwem
  • kultura materialna
  • narracja ustna
  • nazwy miejsc
  • organizacja społeczna
  • śpiew i muzyka instrumentalna oraz wykonanie

Badania interdyscyplinarne

Współpracując z kolegami ze Szkoły Literatur, Języków i Kultur oraz z całego Uniwersytetu, jesteśmy w stanie wspierać prace doktorskie przekraczające granice między dyscyplinami i/lub językami.

Twoja praca dyplomowa

Oczekuje się, że w trakcie studiów doktoranckich wykonasz oryginalną pracę pod kierunkiem swoich promotorów, co doprowadzi do powstania rozprawy doktorskiej liczącej od 70 000 do 100 000 słów.

Stopień doktora zostanie Ci przyznany, jeśli Twoja rozprawa doktorska zostanie oceniona jako spełniająca odpowiednie standardy, a Twoje badania wniosą konkretny wkład w rozwój wiedzy.

Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Celtic Studies and Scottish Studies, PhD. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Wymagania wstępne dla poszczególnych programów różnią się, więc sprawdź szczegóły dotyczące konkretnego programu, o który chcesz się ubiegać, na stronie internetowej University of Edinburgh. Będziesz także musiał spełnić wymagania językowe uniwersytetu.

Rankingi The University of Edinburgh w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 40 rankingi uniwersytetów The University of Edinburgh

O The University of Edinburgh

Uniwersytet w Edynburgu znajduje się w szkockim mieście o tej samej nazwie i jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii - został otwarty w 1583 roku. Uniwersytet cieszy się dobrą reputacją ze względu na swój wkład w międzynarodowe badania naukowe, co znajduje odzwierciedlenie w przynależności do Russell Group, Universitas 21 oraz Una Europa. Edynburg oferuje swoim mieszkańcom historyczne, a zarazem nowoczesne miasto z tętniącym życiem życiem nocnym, niezawodnym transportem publicznym i przyjaznymi mieszkańcami.

Lista 686 kursów licencjackich i magisterskich The University of Edinburgh - Katalog Kursów

Central area campus

Studia celtyckie i studia szkockie PhD
(The University of Edinburgh)