Bishop Grosseteste University
Teologia i religioznawstwo MA
Bishop Grosseteste University - Bishop Grosseteste University

Nasze studia magisterskie z teologii i religioznawstwa zabiorą Cię w podróż od religijnych światów wielkich zachodnich tradycji do mistycznego świata starożytnego Wschodu. Obejmie on palące współczesne kwestie, które otaczają dziś religioznawstwo i zagłębią się w wielkie życiowe pytania. Będziesz w stanie zgłębić idee i ciekawość, które ogarnęły ludzkość od czasu, gdy zaczęliśmy dekorować ściany naszych jaskiń, aż do czasu, gdy wystrzeliliśmy się poza naszą stratosferę i w kosmos.

W trakcie studiów magisterskich rozwiniesz swoją umiejętność formułowania argumentów teologicznych lub filozoficznych, zdobędziesz wiedzę specjalistyczną w zakresie interpretacji źródeł i zdobędziesz większe uznanie dla bogatej różnorodności doświadczeń religijnych w naszym świecie. Kilka kluczowych modułów pozwoli ci zbadać dialog religijny i konflikt, zbadać teologię literatury, filmu i telewizji, przyczynić się do współczesnej debaty między wierzącymi i niewierzącymi oraz odkryć filozofię religii.

Ten kurs dotyczy naszego świata, naszego życia i sensu, jaki staramy się mu nadać. Jest przeznaczony dla tych, którzy są zafascynowani światem teologii i religii - zarówno dla zaangażowanych wierzących, wątpiących agnostyków, jak i zagorzałych ateistów. Jest idealna dla każdego, kto wykonuje zawód wymagający zrozumienia kwestii religijnych, filozoficznych i etycznych. Krótko mówiąc, jest dla każdego, kto chce zgłębić naturę istnienia w towarzystwie ekspertów.

Nasze studia magisterskie z teologii i religioznawstwa są idealne dla każdego nauczyciela RE lub filozofii, który chce pogłębić swoją wiedzę w wybranym przez siebie przedmiocie. Wiedza i umiejętności, które promuje, byłyby również idealne dla każdego zaangażowanego w zawód, który wymaga od nich zajmowania się kwestiami religijnymi, filozoficznymi lub etycznymi.

Będziesz musiał uzyskać lub uzyskać tytuł licencjata z wyróżnieniem w dziedzinie nauk humanistycznych lub społecznych (lub równoważny).

**.

Ocena odbywa się w naszych modułach za pomocą różnych form, w tym esejów, prezentacji i portfolio. Obejmuje również końcową rozprawę, która pozwala studentowi stać się ekspertem w temacie teologicznym, który szczególnie go fascynuje.

• Others
    • The candidate must attain a minimum of 6 in each component of the IELTS test.
    • The candidate must attain a minimum of 5.5 in each component of the IELTS test.
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Theology and Religious Studies, MA. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Zwykle oczekuje się, że będziesz mieć lub przewiduje się, że będziesz mieć co najmniej stopień 2.2 z wyróżnieniem z teologii lub pokrewnej dyscypliny. Bierzemy pod uwagę pokrewne przedmioty (zarówno w formacie pojedynczym, jak i łączonym), w tym: antropologię, biblistykę, klasykę, historię, filozofię, politologię, religioznawstwo i socjologię.

Jeśli posiadasz inny stopień naukowy na poziomie 2.2 lub wyższym, w zależności od treści, zostaniesz poproszony o wykazanie się wystarczającą wiedzą przedmiotową związaną z treścią programu. Zostanie to ocenione podczas rozmowy kwalifikacyjnej i aplikacji.

Czesne Teologia i religioznawstwo MA

Anglia £7800
Irlandia Północna £7800
Szkocja £7800
Walia £7800
EU £14700
Międzynarodowa £14700

Rankingi Bishop Grosseteste University w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 6 rankingi uniwersytetów Bishop Grosseteste University

O Bishop Grosseteste University

Uniwersytet Bishop Grosseteste (BGU) został założony w 1862 roku i jest położony w miejskim otoczeniu katedralnego miasta Lincoln w Anglii. BGU specjalizuje się w kształceniu nauczycieli w ramach ścieżek szkoleniowych PGCE. Opcje szkoleniowe sięgają od stopnia Foundation Degrees aż do poziomu doktoranckiego, a wszystkie skupiają się na wprowadzeniu absolwentów w pożądane przez nich pole pracy, czy będzie to nauczanie dzieci w szkołach podstawowych, czy też nauczanie przedmiotów specjalistycznych w instytucjach kształcenia dorosłych.

Lista 68 kursów licencjackich i magisterskich Bishop Grosseteste University - Katalog Kursów

Skład uczniów Bishop Grosseteste University

• Essential Places for Students in Lincoln | Bishop Grosseteste University
  • Welcome to BGU