Rankingi Glasgow School of Art ()

Glasgow School of Art (GSA) oferuje szeroki wachlarz kierunków studiów na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim. Główne kierunki studiów w tej szkole to wzornictwo, sztuka piękna i architektura, które są oceniane przez liczne rankingi uniwersytetów jako jedne z najlepszych na świecie. GSA daje możliwość pracy u boku innych ludzi, którzy podzielają Twoją wizję i pasję do pracy twórczej, a w wielu przypadkach takie zanurzenie pomaga artystom znaleźć ścieżki kariery zgodne z ich umiejętnościami.

Najnowsze aktualizacje rankingu dla
  • września 2023: Publikacja (Business and Management). Pozycja w rankingu # 19.
  • lipca 2023: Webometrics ogłosił najnowsze wyniki z na pozycji 6591.
  • czerwca 2023: (Arts, Drama & Music) aktualizacja. zajmuje miejsce 8.
  • marca 2023: zdobył ocenę 12 w najnowszym (Business & Management Studies) z British Quacquarelli Symonds, UK .

Rankingi uniwersyteckie

[Opublikowany 31 lipca, 2023]

Rankingi tematyczne

Architektura, budownictwo i planowanie

Architektura

Design

Projektowanie graficzne

Projektowanie wnętrz

[Opublikowany 09 września, 2023]

Najwyższe pozycje w rankingach przedmiotów dla

Projektowanie wnętrz The Guardian University League Tables by Subject
Design
Architektura The Guardian University League Tables by Subject
Architektura, budownictwo i planowanie

PROS

• Często plasuje się w pierwszej piętnastce najlepszych szkół artystycznych na świecie w rankingach QS World University. Artyści zajmujący się wizualnymi dyscyplinami twórczymi przyjeżdżają z całego kraju, a także z zagranicy, aby studiować w tej prestiżowej szkole artystycznej.
  • Uniwersytet posiada w Glasgow dwa akademiki: Margaret Macdonald House i Blythswood House. Mieszkania znajdują się w centrum miasta, w odległości krótkiego spaceru od miejsc, w których trzeba codziennie przebywać na kampusie.

CONS

• Wielu studentów Glasgow School of Art twierdzi, że nie jest łatwo zorganizować sesje informacyjne z nauczycielami. Wynika to z dużej liczby studentów, którzy uczęszczają do tej szkoły, oraz z niewystarczającej liczby pracowników, którzy mogliby łatwo zaspokoić potrzeby wszystkich uczniów.

Kluczowe fakty

Rok założenia:
Telefon:
Adres:
167 Renfrew Street
G3 6RQ, Glasgow
Szkocja
Strona Internetowa :
Społeczny:

Inne uniwersytety w Glasgow:

Najczęściej zadawane pytania

zdobył #17 w Szkocja w naszym meta rankingu złożonym z 112 rankingów uniwersyteckich. Zobacz rankingi wszystkich 20 uniwersytetów w Szkocja.

zdobywa # 4 w Glasgow w naszym rankingu meta. Zobacz rankingi wszystkich 6 uniwersytetów w Glasgow.

jest wymieniony w Webometrics Ranking Web of Universities Sprawdź wszystkie 4 rankingi .

osiągnął # 6591 w . Jest to najwyższy ranking uczelni wśród 112 rankingów śledzonych na naszej stronie internetowej. Zobacz wszystkie rankingi .

osiągnął najwyższy ranking dla Sztuka wizualna i sztuka sceniczna. Otrzymał ranking #8 w (Arts, Drama & Music). Zobacz wszystkie rankingi przedmiotowe .

Duża liczba rankingów uniwersyteckich obejmuje ankiety wśród naukowców dotyczące reputacji. W naszym meta rankingu 112 rankingów uniwersyteckich osiąga #4 wśród uniwersytetów w Szkocja i #17 wśród uniwersytetów w . Zobacz wszystkie rankingi .

W naszym rankingu meta osiąga ranking # 17 wśród wszystkich uniwersytetów w Szkocja i The University of Edinburgh osiąga # 1. Zobacz wszystkie rankingi uniwersytetów w Glasgow. Oprócz rankingów na naszej stronie możesz także przyjrzeć się ocenom od studentów, którzy uczęszczali na te uniwersytety.