University of Oxford
Językoznawstwo, filologia i fonetyka DPhil
University of Oxford - University of Oxford

.

DPhil to zaawansowany stopień naukowy dla wykwalifikowanych studentów, którzy są gotowi do rozpoczęcia pracy magisterskiej w dziedzinie językoznawstwa ogólnego (w tym fonetyki, ale nie językoznawstwa stosowanego), filologii historycznej i porównawczej oraz językoznawstwa lub językoznawstwa konkretnego języka.

Doktorat z językoznawstwa, filologii i fonetyki jest zaawansowanym stopniem naukowym, przyznawanym na podstawie pracy magisterskiej i egzaminu ustnego. Nacisk w programie DPhil kładziony jest na samodzielne uczenie się, pod kierunkiem promotora i innych wykładowców. Oczekuje się, że przedstawisz swoją pracę dyplomową trzy lub maksymalnie cztery lata od daty przyjęcia (sześć lub maksymalnie osiem lat dla studentów studiów niestacjonarnych).

Zachęcamy Cię do udziału w szerokiej gamie seminariów badawczych, konferencji i warsztatów organizowanych przez wydział. Będziesz mieć również dostęp do specjalistycznych kursów szkoleniowych oferowanych przez Bibliotekę Bodleian, Centrum Językowe i usługi IT.

Językoznawstwo w Oksfordzie jest przedmiotem interdyscyplinarnym, z większością obszarów językoznawstwa ogólnego, a także indoeuropejskiego, romańskiego i słowiańskiego językoznawstwa historycznego i porównawczego, reprezentowanych przez jednego lub kilku pracowników.

Obecne badania dzielą się na siedem głównych obszarów:

• teoria lingwistyczna (morfologia, składnia, semantyka, pragmatyka i ich powiązania)
  • indoeuropejska filologia porównawcza (zwłaszcza grecka, italska/łacińska, indoirańska, anatolijska, celtycka, słowiańska i tocharska)
  • fonetyka i fonologia (zwłaszcza interfejs fonetyka/fonologia, percepcja mowy, rozumienie języka)
  • filologia romańska (Centrum Badań nad Językoznawstwem Romańskim, w szczególności morfologia diachroniczna, składnia języka włosko-romańskiego i fonetyka języka francuskiego)
  • Psycholingwistyka i neurolingwistyka
  • starożytna myśl gramatyczna w tradycji grecko-rzymskiej.

Student studiów doktoranckich w niepełnym wymiarze godzin będzie musiał uczestniczyć w zajęciach, seminariach, spotkaniach nadzorczych i innych obowiązkach w Oksfordzie przez co najmniej 40 dni w roku. Istnieje pewna elastyczność w zakresie dat i schematu obecności, które zostaną określone w drodze wzajemnego porozumienia z przełożonym. Zazwyczaj obecność będzie wymagana w czasie semestru przez co najmniej dwa dni w co najmniej dwóch semestrach, co zostanie ustalone w drodze wzajemnego porozumienia z przełożonym. Będziesz mieć możliwość dostosowania studiów niestacjonarnych w porozumieniu z przełożonym i uzgodnienia schematu obecności.

• (no subscore less than 6.0)
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Linguistics, Philology and Phonetics, DPhil. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

.

Rankingi University of Oxford w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 38 rankingi uniwersytetów University of Oxford

O University of Oxford

University of Oxford jest prestiżowym uniwersytetem badawczym zlokalizowanym w Oxfordzie, w Anglii, i jest najstarszym anglojęzycznym uniwersytetem na świecie. Składa się z 39 częściowo autonomicznych kolegiów składowych, sześciu prywatnych sal oraz wielu wydziałów akademickich, które podzielone są na cztery działy: Humanities, Mathematical, Physical & Life Sciences, Medical Sciences oraz Social Sciences.

Lista 389 kursów licencjackich i magisterskich University of Oxford - Katalog Kursów

Skład uczniów University of Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Doktorat z lingwistyki stosowanej PhD
(The University of York)
- - - £9450 £22200 - York Oncampus W niepełny wymiarze godzin