University of Oxford
Historia nauki, medycyny i technologii MSc
University of Oxford - University of Oxford

MSc

Ten specjalistyczny roczny kurs oferuje szereg opcji z zakresu historii nauki, medycyny i technologii. Możesz specjalizować się w historii nauki i technologii lub historii medycyny, chociaż granice między tymi obszarami są celowo przepuszczalne.

Historia nauki, medycyny i technologii jest dyscypliną o długiej tradycji w Oksfordzie. R. T. Gunther i Charles Singer byli jednymi z pionierów tego tematu na początku XX wieku, a od lat dwudziestych XX wieku Muzeum Historii Nauki mieści wybitną kolekcję instrumentów naukowych i znakomitą bibliotekę specjalistyczną. Na początku lat siedemdziesiątych XX wieku utworzenie katedry historii nauki i ustanowienie Wellcome Unit for the History of Medicine dało tematowi dodatkową siłę i pozwoliło na ważne nowe odejścia. Oksfordzkie Centrum Historii Nauki, Medycyny i Technologii (HSMT) zostało utworzone w 2017 r. w celu wykorzystania potencjału dydaktycznego i badawczego licznych historyków pracujących nad tematami HSMT w ramach projektów realizowanych w Oksfordzie oraz w różnych muzeach, kolegiach i wydziałach.

Doświadczenie naukowców w Oksfordzie obejmuje większość głównych obszarów i okresów historii nauki, medycyny i technologii. Zróżnicowany program seminariów, wykładów i konferencji umożliwia zdobycie wiedzy na tematy wykraczające poza wybraną przez Ciebie specjalizację oraz poznanie gości z innych części Wielkiej Brytanii i zagranicy.

• Kurs podstawowy: Metody i tematy w HSMT, nauczane w klasach podczas semestru Michaelmas i wzmocnione wykładami na temat konkretnych zagadnień
  • Kursy opcjonalne: Dwa zaawansowane kursy opcjonalne, zwykle prowadzone w małych klasach i głównie podczas semestru Hilary.
  • Projekt badawczy: Będziesz pracować nad swoim oryginalnym projektem badawczym przez cały rok, pod kierunkiem swojego przełożonego i oczekuje się, że poświęcisz wakacje wielkanocne na badania archiwalne i pisanie.

Pamiętaj, że nie wszystkie wymienione przedmioty fakultatywne mogą być dostępne w ofercie każdego roku, w zależności od poziomu zapotrzebowania studentów.

Jeśli chcesz ubiegać się o tytuł DPhil, będziesz zachęcany do opracowania propozycji doktoratu w ciągu pierwszych kilku miesięcy kursu, dzięki czemu będziesz dobrze przygotowany do złożenia wniosku doktorskiego.

MPhil

Ten dwuletni program oferuje szereg opcji wykorzystujących doświadczenie dużej społeczności naukowców z Oksfordu zajmujących się historią nauki, medycyny i technologii. Możesz specjalizować się w historii nauki i technologii lub historii medycyny, chociaż granice między tymi obszarami są celowo przepuszczalne.

Kurs obejmuje obowiązkowy kurs podstawowy, opcjonalne kursy tematyczne i projekt badawczy.

• Kurs podstawowy: Methods and Themes in HSMT jest nauczany na zajęciach podczas semestru Michaelmas i wzmacniany przez wykłady dotyczące konkretnych zagadnień.
  • Kursy opcjonalne: Weźmiesz udział w czterech zaawansowanych kursach opcjonalnych, które są zwykle prowadzone w małych klasach i głównie podczas semestru Hilary w obu latach. Przykłady kursów opcjonalnych są podane na stronie internetowej wydziału (zobacz sekcję Dalsze informacje i zapytania, aby uzyskać więcej informacji). Zwróć uwagę, że nie każdy wymieniony przedmiot fakultatywny może być oferowany każdego roku, w zależności częściowo od poziomu popytu wśród studentów.
  • Projekt badawczy: Będziesz pracować nad swoim oryginalnym projektem badawczym przez oba lata, pod kierunkiem swojego przełożonego, i oczekuje się, że poświęcisz letnie wakacje między dwoma latami i okresem świątecznym w drugim roku na badania archiwalne i pisanie.

.

• (no subscore less than 6.0)
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować History of Science, Medicine and Technology, MSc. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

.

Rankingi University of Oxford w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 39 rankingi uniwersytetów University of Oxford

O University of Oxford

University of Oxford jest prestiżowym uniwersytetem badawczym zlokalizowanym w Oxfordzie, w Anglii, i jest najstarszym anglojęzycznym uniwersytetem na świecie. Składa się z 39 częściowo autonomicznych kolegiów składowych, sześciu prywatnych sal oraz wielu wydziałów akademickich, które podzielone są na cztery działy: Humanities, Mathematical, Physical & Life Sciences, Medical Sciences oraz Social Sciences.

Lista 389 kursów licencjackich i magisterskich University of Oxford - Katalog Kursów

Skład uczniów University of Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Filozofia i historia nauki MA
(University of Bristol)
- - - £25200 - Bristol Oncampus W pełnym wymiarze godzin