University of Liverpool
Modelowanie Informacji o Budynku i Transformacja Cyfrowa (BIM-DT) MSc
University of Liverpool - University of Liverpool

Szybka ewolucja technologii cyfrowych zbiega się z zestawem ekonomicznych, społecznych i środowiskowych wyzwań, przed którymi stoją architekci i inżynierowie w obecnym przemyśle AEC (Architecture, Engineering and Construction). W odpowiedzi na nie pojawia się szeroki wachlarz cyfrowych technologii i metod w projektowaniu i budowaniu, które mają przejściowy wpływ na sposób tworzenia, komunikowania się i interakcji między praktykami. Te zmiany zacierają granice pomiędzy różnymi dyscyplinami w branży AEC i wymuszają bardziej zespołową i zintegrowaną pracę na wszystkich etapach projektowania, budowy i eksploatacji projektów budowlanych. BIM wyłania się jako nowa metoda, proces i technologia automatyzująca przepływ informacji pomiędzy dyscyplinami oraz ułatwiająca współpracę, integrację i koordynację w całym cyklu życia projektu.

Poprzez połączenie formalnych wykładów, seminariów, prezentacji, tutoriali i sesji nauczania opartych na grupach oraz modułów prowadzonych i dostarczanych przez pracowników akademickich, naukowców i wiodących praktyków z branży AEC, program wprowadzi studentów do teoretycznych, metodologicznych, praktycznych i technologicznych aspektów BIM. Studenci będą mogli zbadać przejściowy wpływ BIM na realizację projektu w całym jego cyklu życia, aby zrozumieć prawdziwy potencjał BIM na poziomie projektu, organizacji i przemysłu, a także ograniczenia i wyzwania, które stoją przed praktykami podczas wdrażania BIM. Ponadto studenci będą mieli okazję podjąć zadania i działania zespołowe podobne do tych, które specjaliści BIM podejmowaliby w rzeczywistej praktyce, takie jak komunikowanie korzyści z BIM na poziomie projektu i organizacji oraz opracowanie planu wdrożenia BIM w projekcie w oparciu o dogłębne zrozumienie krajowych i międzynarodowych standardów BIM.

Ponadto studenci zostaną zapoznani z kilkoma metodami i technikami badawczymi oraz podejmą różne rodzaje badań w celu przeanalizowania wpływu i ograniczeń BIM w kontekście życia codziennego, zbadania interoperacyjności pomiędzy różnymi programami BIM oraz roli technologii i metod BIM w ułatwianiu koordynacji projektowania oraz wspieraniu zrównoważonego projektowania i energooszczędnych rozwiązań na wszystkich etapach projektu.

Program pozwoli studentom na szerokie i dogłębne poznanie różnych programów BIM, takich jak Autodesk Revit, Navisworks i Graphisoft ArchiCAD. Wprowadzi również studentów do szerokiej gamy technologii oprogramowania i sprzętu, takich jak modelowanie algorytmiczne i parametryczne, oprogramowanie do zrównoważonego projektowania środowiskowego, systemy wirtualnej rzeczywistości, cięcie laserowe, druk 3D i produkcja robotów. Ponadto zapoznaje studentów z różnymi powiązanymi koncepcjami, takimi jak wspólne środowiska danych i systemy oparte na chmurze, big data i inteligentne miasta. Wszystkie te technologie i koncepcje pozwolą studentom zrozumieć szerszy kontekst BIM i przyszłe możliwości jego wdrożenia w przemyśle AEC i nie tylko.

• All Degrees

Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Building Information Modelling and Digital Transformation (BIM-DT), MSc. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Czesne Modelowanie Informacji o Budynku i Transformacja Cyfrowa (BIM-DT) MSc

Anglia £10150
Irlandia Północna £10150
Szkocja £10150
Walia £10150
Międzynarodowa £21350

Rankingi University of Liverpool w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 32 rankingi uniwersytetów University of Liverpool

O University of Liverpool

University of Liverpool jest finansowaną przez rząd uczelnią znajdującą się w mieście Liverpool w Anglii. Jest on jednym z uniwersytetów, które założyły Russell Group, Grupę N8, która jest partnerstwem ośmiu najbardziej intensywnie badających uniwersytetów w północnej Anglii. Większość działań uniwersytetu odbywa się w jednym miejskim kampusie, zaledwie pięć minut spacerem od centrum Liverpoolu.

Lista 627 kursów licencjackich i magisterskich University of Liverpool - Katalog Kursów

Skład uczniów University of Liverpool

• 'Day in the life' at the University of Liverpool
  • Find your future at the University of Liverpool
  • Student Experience | University of Liverpool
  • Welcoming you to campus
  • Why choose Liverpool to study Medicine?
  • Realise your potential | University of Liverpool Master's Student Stories

City Centre Campus

Zarządzanie modelowaniem informacji o budynku MSc
(Middlesex University)