University of East Anglia
Kultura, Literatura i Polityka BA (Hons)
University of East Anglia - University of East Anglia

Overview

W całej historii i we współczesnym świecie literatura była cenzurowana, wykorzystywana jako rządowa propaganda i używana do politycznych protestów. To samo dotyczy szerzej pojętej kultury - pomyśl o tym, jak muzyka, film, telewizja i media cyfrowe były wykorzystywane do wspierania kampanii lub sprawowania władzy. A związki między kulturą, literaturą i polityką nie kończą się na tych przykładach. Literatura często odzwierciedla i uwzględnia wydarzenia na świecie; komentuje sposób, w jaki żyjemy. Z kolei polityka kulturalna i inne aspekty działalności rządu tworzą warunki, w których literatura jest pisana, publikowana i czytana.

Ten wyjątkowy kurs pozwala Ci połączyć różne światy kultury, literatury i polityki oraz studiować je oddzielnie i razem. Pozwala Ci uczyć się o polityce i o literaturze, ale także zgłębiać związki między nimi.

About This Course

Ten stopień, nauczany wspólnie z UEA's world-renown School of Literature, Drama and Creative Writing, pozwala Ci połączyć studiowanie literatury z polityką i kulturą. Będziesz miał duży wybór w tym, co studiujesz, budując stopień, który ściśle odzwierciedla Twoje własne zainteresowania i pytania. Jednocześnie rozwiniesz szereg analitycznych i praktycznych umiejętności, które będą Ci służyć w szerokim zakresie przyszłej kariery.

Czy interesujesz się Szekspirem czy literaturą postkolonialną, czy jest to literatura Niemiec, Rosji czy Stanów Zjednoczonych, znajdą się moduły, które pozwolą Ci rozwinąć swoją wiedzę i zrozumienie. Wybór, jaki masz do dyspozycji, sięga od współczesności do średniowiecza. Obejmują one poezję, beletrystykę, autobiografię i wiele więcej. Łączą również literaturę z kwestiami praw człowieka, satyrą polityczną i polityką feministyczną. Będziesz miał szansę studiować także takie tematy jak muzyka i komiks.

Będziesz studiować sposób, w jaki polityka łączy się ze światem kultury i literatury, poprzez moduły dotyczące kultury popularnej, tożsamości i płci. Dowiesz się również o szerszym kontekście politycznym poprzez studiowanie idei i procesów politycznych.

Ten kurs obejmuje kilka dyscyplin i obszarów tematycznych. Stawia on przed Tobą duże wymagania, ale Twój wysiłek zostanie nagrodzony zakresem wiedzy, zrozumienia i umiejętności, które zdobędziesz w ciągu trzech lat.

Zrzeczenie się odpowiedzialności

Szczegóły kursu mogą ulec zmianie.<MS&&> Zawsze powinieneś potwierdzić szczegóły na stronie internetowej organizatora: <MW&&>www.uea.ac.uk</MW&&></MS&&>.

Wymagania kwalifikacyjne

Dyplom Access to HE

Łącznie z matematyką Dla kandydatów z Anglii: W przypadku zdawania przedmiotów ścisłych na poziomie A (chemia, biologia lub fizyka), wymagane będzie zaliczenie praktycznych przedmiotów ścisłych z każdego przedmiotu.

Angielski B, matematyka A

Łącznie z matematyką.

35 punktów ogółem, w tym 5 z matematyki na poziomie wyższym.

Pearson BTEC Level 3 National Extended Diploma (pierwsze nauczanie od września 2016)

Wymagania dotyczące języka angielskiego

Ocena Dodatkowe informacje
IELTS (Academic) 6

IELTS wynik 6.0 ogółem z minimum 5.5 w każdym z komponentów

Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Culture, Literature and Politics, BA (Hons). Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Czesne Kultura, Literatura i Polityka BA (Hons)

Międzynarodowa £19250 Rok 1

Rankingi University of East Anglia w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 29 rankingi uniwersytetów University of East Anglia

O University of East Anglia

University of East Anglia (UEA) jest finansowanym przez rząd uniwersytetem badawczym znajdującym się w Norwich w Anglii. Uniwersytet działa na terenie jednego kampusu, który obejmuje Norwich Research Park i Bob Champion Research and Education Building, a także całodobową bibliotekę, miejsce koncertów i występów oraz zakwaterowanie na terenie kampusu.

Lista 330 kursów licencjackich i magisterskich University of East Anglia - Katalog Kursów

Skład uczniów University of East Anglia

• Student Life in Norwich | University of East Anglia (UEA)
  • Alumni Stories: Language and Communication Studies MAs | UEA