Swansea University
Walijski: język, prawo i polityka BA (Hons)
Swansea University - Swansea University

Istnieje duże zapotrzebowanie na absolwentów, którzy posiadają zaawansowane umiejętności komunikacyjne, a także rozumieją takie kwestie, jak status prawny języka walijskiego, prawa językowe, wpływ na język walijski dzisiaj i jak skutecznie planować przyszłość języka. Języka Walijskiego: "Obecnie istnieje znaczne zapotrzebowanie w dziedzinie opieki i zdrowia, administracji publicznej, sił policyjnych i organizacji trzeciego sektora. Kurs ten należy przyjąć z zadowoleniem jako krok w kierunku stworzenia siły roboczej przyszłości." Kurs BA Welsh: Language, Law and Policy obejmuje moduły takie jak: Wielokulturowość i język walijski: Moduł ten analizuje, w jaki sposób idee dotyczące języka, kultury i narodu rozwinęły się w ciągu ostatnich stuleci. W szczególności przyglądamy się wzrostowi różnorodności w dzisiejszych czasach i sposobom radzenia sobie z nią. Przyjrzymy się, w jaki sposób język walijski jest włączany i wykluczany z dyskusji na temat różnorodności oraz jaką Walię można sobie wyobrazić w przyszłości. Walijski wczoraj i dziś: W pierwszej części modułu rozważymy główne okresy historii i rozwoju języka walijskiego od okresu Brythonic do okresu Middle Welsh. W drugiej części modułu zbadamy wpływy społeczne na język walijski. Szczególną uwagę zwraca się na obsługę i interpretację danych ze spisu powszechnego. Jakie wyzwania i możliwości stoją dziś przed językiem walijskim w związku z rozwojem walijskiej edukacji, technologii i imigracji? Wraz z wpływem języka angielskiego na walijski, jaki rodzaj walijskiego jest dziś "standardowy"? Status y Welsh: Jest to moduł, który oferuje historyczny przegląd statusu prawnego języka walijskiego. Na początek walijski jest analizowany jako język rządu i prawa od średniowiecza do wczesnego okresu nowożytnego. Następnie studenci przyjrzą się kampaniom z XIX wieku mającym na celu przywrócenie języka w sądach, a następnie szczegółowo przyjrzą się ustawom językowym z XX wieku w latach 1942, 1967 i 1993. Zastanowisz się, w jakim stopniu udało im się przywrócić język walijski w oficjalnym życiu Walii w XX wieku. Będziesz uczyć się od wykładowców, którzy doradzają i współpracują z rządem walijskim w kwestiach takich jak te powyżej. Wśród pracowników wydziału są poeci, znani autorzy i zwycięzcy konkursu Książka Roku. Ogólny wskaźnik zadowolenia wśród studentów Wydziału Języka Walijskiego w Swansea wynosi 100%. Oto, co niektórzy z naszych studentów mówią o Wydziale Języka Walijskiego Uniwersytetu Swansea: "Decyzja o studiowaniu na Uniwersytecie Swansea była najlepszą decyzją w moim życiu. Mój czas spędzony na uniwersytecie był niezapomniany, zarówno pod względem studiów, jak i życia towarzyskiego. Jeśli chodzi o Wydział Języka Walijskiego, bardzo mnie wspierają. W każdej chwili mogę wysłać e-maila do pracownika lub udać się do jego biura, a on chętnie poświęci czas na pracę ze mną." (Rebecca Morgan) "Bycie na domowym wydziale, w tak tętniącym życiem i interesującym mieście, w odległości dziesięciu minut od plaż Gower, sprawia, że Swansea jest wspaniałym uniwersytetem do studiowania. Trudno wyobrazić sobie ładniejsze miejsce." (Heather Muse)

Wymagania kwalifikacyjne

Łącznie z matematyką Dla kandydatów z Anglii: W przypadku zdawania przedmiotów ścisłych na poziomie A (chemia, biologia lub fizyka), wymagane będzie zaliczenie praktycznych przedmiotów ścisłych z każdego przedmiotu.

• All Degrees
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Cymraeg: Iaith, Cyfraith a Pholisi, BA (Hons). Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Czesne Walijski: język, prawo i polityka BA (Hons)

Irlandia £15400 Rok 1

Rankingi Swansea University w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 29 rankingi uniwersytetów Swansea University

O Swansea University

Swansea University został założony w 1920 roku i znajduje się w dużym mieście Swansea, Walia. Istnieją dwa kampusy, Singleton Park Campus, który znajduje się wśród tętniących życiem terenów parkowych i ogrodów botanicznych, z widokiem na plażę Swansea Bay. Bay Campus z drugiej strony znajduje się na plaży po wschodniej stronie Swansea. Oprócz akademickiej strony życia, studenci korzystają również z licznych festiwali muzycznych, które odbywają się w Swansea każdego roku, gwarantując możliwości wyjścia i poruszania się w wolnym czasie.

Lista 442 kursów licencjackich i magisterskich Swansea University - Katalog Kursów

• Studying at Swansea University
  • What is it like studying at Swansea University?
  • Swansea University: Rachel Huggins on her first-class degree in Mental Health Nursing
  • Why students choose Swansea University
  • My Swansea University Journey to Final Year // Wayne
  • Sport at Swansea University #SportSwansea