Royal College Of Music
Fast-Track Master of Music in Performance (Woodwind) MMus
Royal College Of Music

Kluczowe informacje o kursie

Opis kursu

Royal College of Music oferuje zróżnicowany program studiów magisterskich z wieloma ścieżkami, które pozwalają studentom pracować nad kwalifikacjami najbardziej odpowiadającymi ich potrzebom. Normalnie studiuje się przez dwa lata, MMus może być również studiowany w trybie przyspieszonym przez 12 miesięcy. Kwalifikacje Master of Music (MMus) rozwijają umiejętności krytyczne, analityczne i badawcze studentów, jak również ich zdolność do wyrażania się werbalnie na wysokim poziomie. Takie umiejętności są szczególnie istotne dla tych, którzy są zainteresowani badaniem tła i kontekstu muzyki, którą wykonują i analizują, a także dla tych, którzy mają nadzieję uczyć lub komunikować się o muzyce po ukończeniu studiów (na przykład jako profesjonalni edukatorzy, moderatorzy lub kuratorzy). Jest to dodatek do dalszego rozwoju praktycznych umiejętności studentów na bardzo wysokim poziomie. MMus może również stanowić podstawę do dalszych badań poprzez nasze stopnie doktorskie na poziomie 8.

Wydział Instrumentów Dętych Drewnianych oraz szersza społeczność RCM promuje kulturę dbania o wszystkich studentów w wspierającym środowisku. Zachęcamy Cię do rozwoju w kierunku pewnego siebie i pomysłowego wykonawcy, wykorzystującego wszystkie dostępne możliwości. Nasz wybitny zespół profesorów instrumentów dętych drewnianych, z których wielu zajmuje główne stanowiska w głównych orkiestrach, łączy kariery jako wybitni wykonawcy z pasją i oddaniem dla nauczania. Oprócz lekcji indywidualnych, nasi studenci korzystają z regularnych zajęć z gry na instrumentach dętych, kameralnych, orkiestrowych oraz kursów mistrzowskich z wybitnymi międzynarodowymi muzykami.

Studenci RCM korzystają z szerokiej gamy możliwości występów w ramach zróżnicowanego kalendarza występów College'u, który obejmuje kilkaset wydarzeń rocznie. Wszyscy studenci instrumentów dętych drewnianych mają szansę gry w naszych orkiestrach, które obejmują RCM Philharmonic, RCM Symphony Orchestra oraz RCM Opera Orchestra, z możliwością pracy z jednymi z najlepszych dyrygentów na świecie. Mamy również własny zespół Wind Ensemble, który często zamawia nowe utwory.

Większość studentów ma możliwość podjęcia drugiego kierunku studiów na tym kursie. Drugie studia umożliwiają studentom pobieranie nauki w drugiej specjalności, nauczanej i ocenianej z mniejszą intensywnością niż ich główne studia, w obszarze, który nie kwalifikuje się do studiów pokrewnych. Warunkiem wyboru drugiej specjalności jest pomyślne przejście przesłuchania i zgoda właściwego dyrektora wydziału. Przesłuchania odbywają się w ciągu kilku pierwszych tygodni kursu, a studenci będą mieli możliwość zgłoszenia się na nie na krótko przed rozpoczęciem roku akademickiego. Nie ma potrzeby informowania RCM w momencie składania aplikacji.

Wymagania wstępne / Przyjęcia

Wymagania dotyczące języka angielskiego

Ocena Dodatkowe informacje
IELTS (Academic) 7 Powyższy wynik odnosi się do wyniku ogólnego. Dodatkowo, wymagany jest wynik 5.5 we wszystkich komponentach. Aby wyniki były ważne, muszą być uzyskane w ciągu 2 lat od daty rozpoczęcia kursu.
PTE Academic 67 Powyższy wynik odnosi się do wyniku ogólnego. Dodatkowo, we wszystkich komponentach wymagany jest wynik 67 punktów. Wyniki muszą być uzyskane w ciągu 2 lat od daty rozpoczęcia kursu, aby były ważne.
Trinity ISE Certyfikat Trinity ISE III. Musi zawierać zaliczenie wszystkich komponentów.
Cambridge English Advanced Ogólny wynik 180-200 punktów, nie mniej niż 160 w żadnym z komponentów. Dla egzaminów zdawanych przed styczniem 2015 wymagamy ogólnego wyniku na poziomie B LUB C oraz co najmniej "borderline" we wszystkich czterech komponentach.

Royal College of Music ma długą tradycję przyjmowania międzynarodowych studentów z całego świata. Nasza szeroka społeczność pracowników i studentów sprawia, że RCM jest ekscytującym i zróżnicowanym centrum aktywności muzycznej. Prawie połowa naszych studentów jest spoza

RCM jest w stanie wspierać wielu studentów stypendiami dzięki hojności organizacji charytatywnych, firm, przedsiębiorstw, indywidualnych członków społeczeństwa i spadków. Każdy uczeń, który weźmie udział w przesłuchaniach będzie automatycznie brany pod uwagę przy przyznawaniu stypendium.
Nie spełniasz minimalnych wymagań w zakresie wyniku UCAS lub wymagań dotyczących języka angielskiego?
Uzyskaj poradę, które kursy przygotowawcze są najlepsze dla Ciebie, aby zapisać się na Fast-Track Master of Music in Performance (Woodwind), MMus.

Dyplom licencjata lub równoważne międzynarodowe kwalifikacje, zazwyczaj w dziedzinie muzyki. Każda oferta miejsca na tym kursie będzie uzależniona od złożenia dwóch ostatnich przykładów rozszerzonej pracy pisemnej w języku angielskim o zadowalającym standardzie.

Koszty

Średnie koszty utrzymania studentów w Londyn

Czynsz £518
Woda, gaz, prąd, internet (w domu) £50
Zakupy w supermarkecie £81
Ubrania £35
Jedzenie e restauracjach £33
Alkohol £27
Jedzenie na wynos / dostawy jedzenia£30
Wyjście na miasto / rozrywka (bez alkoholu, jedzenia) £24
Wakacje i wyjazdy weekendowe £78
Transport w obrębie miasta £17
Zdrowy tryb życia / sport£20
Artykuły papiernicze/książki £13
Telefon komórkowy/internet £13
Telewizja kablowa / streaming £7
Ubezpieczenie £51
Inne £1092
Średni koszt utrzymania studenta £95

Londyn kosztuje około 34% powyżej średniej, głównie z powodu czynszu, który jest o 67% wyższy niż średnia w innych miastach. Dla studentów mieszkających w akademikach, koszty wody, gazu, elektryczności, wifi są zazwyczaj wliczone w czynsz. Studenci w mniejszych miastach, gdzie zakwaterowanie znajduje się w odległości spaceru/przejażdżki rowerem, koszty transportu są zazwyczaj znacznie niższe.

Jak złożyć wniosek

Termin składania wniosków:

1 października 2023

Jest to ostateczny termin wypełnienia i wysłania aplikacji na ten kurs. Jeśli uniwersytet lub college nadal dysponuje wolnymi miejscami, możesz złożyć podanie po tym terminie, ale nie ma gwarancji, że Twoje podanie zostanie rozpatrzone.

Możliwe punkty wejścia:

  • Rok 1 (Domyślna data rozpoczęcia)

Co mówią studenci o studiach Muzyka w Wielkiej Brytanii?

  • music student: day in a life
  • Going to Music University (Expectations Vs. Reality)
  • NYU Steinhardt Music Education | A Day in the Life
  • Day in the life of a 3rd year Music student - University of Birmingham
  • A Day in the Life of: Music Label Intern & Meeting Rita Ora at Warner Bros Records

O Royal College Of Music

Royal College of Music to akademia muzyczna, która od 1882 roku posiada status konserwatorium. Znajduje się w londyńskiej dzielnicy South Kensington w Anglii. Studenci tej uczelni mają szansę stać się częścią entuzjastycznej grupy utalentowanych wykonawców, ucząc się naprzeciwko słynnej na całym świecie Royal Albert Hall. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię jazz, orkiestra czy śpiew operowy, Royal College of Music oferuje wyjątkowe zajęcia we wszystkich dziedzinach.

Gdzie ten program jest nauczany

Main Site - Prince Consort Road
map marker Pokaż na mapie

Podobne kursy

Program Uniwersytet Saty­sfakcja studentów Bezro­botny Rezy­gnacja Czesne (Między­narodowe) Taryfa UCAS Miasto
Liverpool Hope University 76% 0% 4% £11400 119 Liverpool Oncampus W pełnym wymiarze godzin
University of Glasgow 73% 10% 0% £70480 200 Glasgow Oncampus W pełnym wymiarze godzin
University of Glasgow 82% 3% 2% £70480 185 Glasgow Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Queen's University of Belfast 65% 0% 0% £17400 167 Belfast Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Liverpool Hope University 90% 0% 5% £11400 115 Liverpool Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Southampton Solent University 19% 5% 5% £13800 133 Southampton Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Leeds Conservatoire 79% 1% 8% £17500 126 Leeds Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Royal Holloway, University of London 86% 5% 7% £21900 165 Egham Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Point Blank Music School 84% 10% 10% £12250 114 London Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Ulster University 87% 0% 5% £15360 128 Coleraine Oncampus W pełnym wymiarze godzin