Lancaster University
Rachunkowość i zarządzanie finansami MSc
Lancaster University - Lancaster University

Dzisiejsza rachunkowość jest coraz bardziej złożona i ma zasięg globalny. Program MSc Accounting and Financial Management zapewnia szkolenie akademickie na granicy wiedzy z zakresu rachunkowości i zarządzania finansami. To doskonały fundament, na którym możesz budować swoją karierę w księgowości, bankowości inwestycyjnej lub analizie finansowej.

W trakcie tego programu, jeśli spełnisz minimalne kryteria wydajności w pierwszym semestrze, będziesz mieć szansę na szkolenie i przystąpienie do profesjonalnego egzaminu Chartered Financial Analyst (CFA) Level 1 w trakcie trwania programu. Po pomyślnym ukończeniu studiów magisterskich automatycznie uzyskasz również zwolnienia Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) z większości dokumentów na poziomie podstawowym, w zależności od wyboru modułu w drugim semestrze, oraz 11 zwolnień z kwalifikacji Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) CGMA.

Program równoważy teorię z nauką stosowaną, wykorzystując praktyczne przykłady pracy w celu zwiększenia umiejętności i zrozumienia. Poznasz zasady sprawozdawczości finansowej i podstawy finansów, a także będziesz mieć możliwość studiowania modułów takich jak analiza sprawozdań finansowych, zaawansowana rachunkowość zarządcza lub zaawansowane zarządzanie inwestycjami. Aby pomóc rozwiązać lukę w umiejętnościach w branży i zapewnić Ci przewagę konkurencyjną na rynku pracy, będziesz miał również możliwość rozwijania kluczowych umiejętności zbywalnych na rynku pracy, takich jak analiza danych i programowanie komputerowe (przy użyciu Python, R, Stata, MATLAB i SAS); i przejdziesz szkolenie w zakresie standardowych platform danych branżowych, takich jak Bloomberg i FactSet.

Zachęcamy do wyboru pracy dyplomowej zgodnie z przyszłą ścieżką kariery. Dysertacje są zarządzane w strumieniach i zostaniesz zaproszony na sesje prezentacji przez lidera strumienia. Następnie wybierzesz empiryczną wycenę aktywów, rachunkowość, CFA poziom 1 lub finanse przedsiębiorstw. Będziesz uczestniczyć w wykładach i warsztatach mających na celu zapoznanie Cię z kluczową literaturą i metodami badawczymi, na których opiera się temat Twojej pracy doktorskiej.

Przez cały czas trwania programu będziesz mieć dostęp do wsparcia kariery w Szkole. Doradcy pomogą Ci opracować indywidualny plan, dzięki któremu w pełni wykorzystasz czas spędzony w szkole.

Nadążamy za stale zmieniającymi się standardami w księgowości, zapewniając absolutną aktualność. Jesteśmy dumni z absolwentów, którzy odnieśli sukces w dużych firmach księgowych, takich jak EY, PwC i innych międzynarodowych firmach.

Zarys kursu

W pierwszym semestrze, od października do grudnia, weźmiesz udział w czterech podstawowych modułach (Metody ilościowe w finansach, Podstawy finansów, Zasady sprawozdawczości finansowej i Rynki finansowe). Każdy moduł podzielony jest na dwie części. Pierwsza część odbywa się w ciągu pierwszych trzech tygodni semestru i stanowi solidne wprowadzenie do tematów poruszanych w drugiej części. Ponadto będziesz mieć dwutygodniowy moduł dotyczący finansowych baz danych i sesji zawodowych rozłożonych na cały semestr.

W drugim semestrze, od stycznia do marca, weźmiesz udział w czterech ocenianych modułach.

Od maja do lipca będziesz pracować nad swoją pracą magisterską pod kierunkiem opiekuna naukowego. W tych miesiącach będziesz uczestniczyć w wykładach i sesjach w laboratorium komputerowym, które mają na celu zapoznanie Cię z kluczową literaturą i metodami badawczymi, na których opiera się temat Twojej pracy magisterskiej. Będziesz kontynuować pracę nad rozprawą przez pozostałą część lata, składając ją we wrześniu, na zakończenie programu studiów magisterskich.

Dostępnych jest wiele strumieni dysertacji, w tym:

• Zaawansowane tematy strategii inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych i funduszy hedgingowych
  • Zaawansowane tematy z zakresu finansów przedsiębiorstw
  • Zaawansowane tematy z rachunkowości
  • CFA Dissertation Stream

Metody oceny obejmują prace zaliczeniowe, egzaminy i rozprawę doktorską.

Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Accounting and Financial Management, MSc. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

2:1 (UK z wyróżnieniem) stopień naukowy lub równoważny w dziedzinie finansów, rachunkowości, ekonomii lub innego przedmiotu związanego z biznesem. Absolwenci kierunków niezwiązanych z biznesem z silnymi elementami ilościowymi również mogą być brani pod uwagę.

Zwykle wymagamy testu IELTS (Academic) z ogólnym wynikiem co najmniej 6,5 i minimum 6,0 w każdym elemencie testu.

Rankingi Lancaster University w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 34 rankingi uniwersytetów Lancaster University

O Lancaster University

Uniwersytet Lancaster został założony w 1964 roku i znajduje się w wiejskiej scenerii Lancaster. Kampus zapewnia szereg udogodnień dla swoich studentów, w tym banków i poczty. Akademicko, wszystkie kursy i programy tego uniwersytetu są akredytowane i zatwierdzone przez MARP, zapewniając, że programy nauczania dostarczane tutaj są ustawione na wysokim poziomie. Jeśli chodzi o udogodnienia, studenci mają dostęp do różnych miejsc do nauki i rekreacji, które mają na celu poprawę ich samopoczucia, takich jak medytacja i zajęcia Tai Chi oraz spacery po lesie.

Lista 452 kursów licencjackich i magisterskich Lancaster University - Katalog Kursów

Skład uczniów Lancaster University

• Things to know before you come to Lancaster University
  • Why did you come to Lancaster to study a postgraduate degree?
  • Things I wish I knew before coming to Lancaster University
  • 40 Questions with Lancaster University student Erin
  • My Favourite Spots in Lancaster

Ekonomia i rachunkowość MA (Hons)