De Montfort University
Muzyka, technologia i innowacje MA (PG)
De Montfort University - De Montfort University

Zakres 25-75 percentyla £24771 - £35770 £18886 - £32933 £21689 - £41100

Niezależnie od tego, czy interesujesz się kompozycją elektroakustyczną lub cyfrową, instalacjami dźwiękowymi czy pracami audiowizualnymi, nasz kurs koncentruje się na wykorzystaniu technologii do tworzenia oryginalnej i innowacyjnej muzyki.

Będziesz mógł dostosować swoje studia, aby skupić się na indywidualnym obszarze praktyki twórczej i wybrać spośród różnorodnych modułów, aby rozwinąć swoje umiejętności w takich dziedzinach, jak hakowanie sprzętu, kodowanie na żywo i tworzenie instrumentów elektronicznych.

Zaprojektowany z myślą o potrzebach współczesnych muzyków, którzy chcą zmaksymalizować swoje umiejętności w sztuce dźwiękowej, kurs łączy teorię i praktykę, aby pogłębić Twoją wiedzę kontekstową, kreatywność i umiejętności badawcze. Praktyczny charakter programu oznacza, że jest on również odpowiedni dla nauczycieli lub profesjonalistów z branży artystycznej, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje lub poszerzyć swoje muzyczne horyzonty.

Nasi kreatywni, aktywni badawczo pracownicy będą wspierać i zachęcać Cię do pracy w żywym środowisku konstruktywnej rozmowy i debaty. Będziesz mieć również możliwość współpracy z odwiedzającymi artystami i naukowcami podczas warsztatów i wykładów gościnnych.

Umiejętności w zakresie muzyki cyfrowej i projektowania dźwięku są bardzo poszukiwane w produkcjach filmowych, telewizyjnych i radiowych, teatrach na żywo i festiwalach. Ten tytuł magistra przygotuje Cię do różnych ścieżek zatrudnienia w branżach kreatywnych, a także zaoferuje dalsze szkolenia dla osób już pracujących i poszukujących możliwości rozwoju kariery.

Kluczowe cechy

Ucz się w dedykowanych obiektach, które obejmują studio dyfuzyjne do zaawansowanej kompozycji i ambisonicznego projektowania przestrzennego w maksymalnie 24,2 kanałach, studio AV do połączonej edycji wideo oraz miksowania i monitorowania dźwięku przestrzennego 5.1, laboratorium sztuki dźwiękowej, profesjonalne studio nagraniowe i masteringowe oraz studio wielokanałowe do pracy odpowiednio w 5.1 i 18.1 kanałach.

Dołącz do Music, Technology and Innovation - Institute for Sonic Creativity (MTI2), instytutu badawczego, który obejmuje szeroki i stale ewoluujący zakres twórczości artystycznej i teorii skoncentrowanej na innowacyjnym zastosowaniu nowych technologii w muzyce.

Skoncentruj swój rozwój na konkretnym obszarze praktyki twórczej lub rozszerz go na nowe obszary. Zostaniesz wezwany do zadawania pytań i eksperymentowania w swoim obszarze praktyki oraz do krytycznego zbadania każdej ścieżki swoich studiów

Skorzystaj z partnerstw branżowych DMU z lokalnymi obiektami muzycznymi, takimi jak Phoenix Cinema and Arts Centre i Curve Theatre, oraz krajowymi i międzynarodowymi organizacjami, w tym Groupe de Recherches Musicales, ZKM i Philharmonia Orchestra.

Wystawiaj swoje prace w naszych miejscach występów i instalacji na terenie kampusu lub za pośrednictwem naszych organizacji partnerskich. Na przykład zespół Dirty Electronics Ensemble z DMU występował w Tate Britain i Dome of Visions w Sztokholmie.

Poznaj podobnie myślących ludzi, dołączając do naszych zespołów muzycznych (orkiestry, chóru kameralnego, zespołu jazzowego i taiko) i stowarzyszeń, w tym acapella, nagrywania dźwięku, chóru, DJ-a, chóru gospel i nowoczesnego barbershopu.

Oceny są zróżnicowane i odzwierciedlają cel rozwijania niezależnego uczenia się i zdolności do rozwijania krytycznego wglądu poprzez kwestionowanie otrzymanych pomysłów, poprzez: Praktyczną pracę twórczą; Prace pisemne w formie esejów, analiz i studiów przypadku; Prace oparte na praktyce, odzwierciedlające własną pracę twórczą studenta; Prezentacje ustne; Projekty rozwoju badań, w tym projektowanie badań i przeglądy literatury; Występy i projektowanie wydarzeń performatywnych.

• Foundation / Pathway Courses
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Music, Technology and Innovation, MA (PG). Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Powinieneś posiadać odpowiednik brytyjskiego dyplomu z wyróżnieniem (minimum 2:2) z odpowiedniego przedmiotu.

Mile widziane są aplikacje od kandydatów, których główne studia lub praktyka zawodowa dotyczyły technologii muzycznej, a także tych, którzy ukończyli bardziej tradycyjne programy muzyczne w obszarach takich jak kompozycja instrumentalna, muzykologia i etnomuzykologia. We wszystkich przypadkach kandydat musi wykazać się potencjałem do zaangażowania się w praktyczny, kreatywny, krytyczny lub estetyczny wymiar zastosowania technologii w muzyce.

Czesne Muzyka, technologia i innowacje MA (PG)

Irlandia £9500 Rok 1

Rankingi De Montfort University w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Rankingi De Montfort University w rankingach powiązanych z przedmiotem.

Sztuka wizualna i sztuka sceniczna

[Opublikowany 09 września, 2023]

[Opublikowany 08 czerwca, 2023]

Zobacz wszystkie 25 rankingi uniwersytetów De Montfort University

O De Montfort University

De Montfort University, w skrócie DMU, został założony w 1896 roku w małym mieście Leicester, East Midlands. Uniwersytet ten cieszy się szczególnie silnymi statystykami zatrudnienia po ukończeniu studiów, co można wytłumaczyć ich zaangażowaniem w praktyki zawodowe dla wszystkich studentów na dowolnych kursach. Międzynarodowi studenci są tutaj pod dobrą opieką, ponieważ otrzymują oni kursy orientacyjne mające na celu zapewnienie porad i wskazówek dotyczących życia w Wielkiej Brytanii, a darmowe lekcje języka angielskiego są zapewnione, aby wprowadzić wszystkich nowych studentów na wyższy poziom.

Lista 117 kursów licencjackich i magisterskich De Montfort University - Katalog Kursów

Skład uczniów De Montfort University

19290
  • DMU Vloggers: Arpith’s reasons to study at DMU