University of Oxford
Literatura porównawcza i przekład krytyczny MSt
University of Oxford - University of Oxford

.

Studia magisterskie w zakresie literatury porównawczej i przekładu krytycznego to dziewięciomiesięczny, interdyscyplinarny kurs mający na celu zapewnienie Ci krytycznej, teoretycznej i badawczej wiedzy specjalistycznej w przecinających się dziedzinach literatury porównawczej i światowej oraz studiów nad tłumaczeniem.

Aby wziąć udział w kursie, musisz być w stanie pracować z dwoma językami i literaturami, spośród arabskiego, chińskiego, angielskiego, francuskiego, niemieckiego, greckiego, hebrajskiego, hindi, włoskiego, japońskiego, koreańskiego, polskiego, portugalskiego, rosyjskiego, sanskrytu, hiszpańskiego, tureckiego i urdu. Jeśli chcesz studiować porównawczo dwa języki europejskie, możesz również ubiegać się o tytuł magistra języków nowożytnych.

Studia magisterskie są powiązane z oksfordzkim centrum badań nad krytyką porównawczą i przekładem (OCCT) i opierają się na niedawnym wzroście naukowej świadomości znaczenia przekładu dla porównawczych i światowych badań literackich. To właśnie oznacza "tłumaczenie krytyczne": nie jest to szkolenie tłumaczy, ale raczej zainteresowanie rolą, jaką odgrywa tłumaczenie i przepisywanie w historii literatury, a także czujność na wykorzystanie tłumaczenia w praktyce krytycznej.

Będziesz mógł uczestniczyć w bogatej kulturze badawczej OCCT. Obejmuje ona ożywioną grupę dyskusyjną prowadzoną przez doktorantów, regularne seminaria badawcze i warsztaty, wydarzenia publiczne Oxford Translation Day oraz wykłady profesora wizytującego Weidenfelda w dziedzinie porównawczej literatury europejskiej (ostatnio byli to Javier Cercas, Ali Smith, Mario Vargas Llosa, Elif Shafak i Umberto Eco).

Struktura kursu

Studia magisterskie składają się z kursu podstawowego, dwóch kursów fakultatywnych i pracy dyplomowej. Oprócz cotygodniowych sesji dydaktycznych dla kursów podstawowych i opcjonalnych, powinieneś spodziewać się podjęcia około 30 godzin samodzielnej nauki każdego tygodnia.

Kurs podstawowy

Kurs podstawowy wprowadzi Cię w kluczowe tematy literatury porównawczej i światowej oraz studiów nad tłumaczeniami, a także da Ci umiejętności potrzebne do rozwijania własnych argumentów i prowadzenia oryginalnych badań. Kurs jest prowadzony w formie cotygodniowych wykładów i seminariów w tygodniach od pierwszego do szóstego w semestrach Michaelmas (jesień) i Hilary (wiosna). Będziesz wygłaszać prezentacje na seminariach (zwykle dwa razy w każdym semestrze) i napiszesz krótki esej ćwiczeniowy pod koniec semestru Michaelmas: te zadania formatywne nie wpłyną na wynik twojego stopnia.

Poniższa lista zawiera wskazanie tematów objętych kursem podstawowym, ale pamiętaj, że może się ona różnić w zależności od roku:

historie porównań

teorie porównawcze

światy porównań

liczby

gatunki i formy

migracja, podróże i spotkania

studia nad tłumaczeniem i literatura porównawcza

tłumaczenie i transmedialność

tłumaczenie i obieg

teksty tłumaczone i wielojęzyczne

nieprzetłumaczalne i uniwersalne

krytyczne praktyki translacyjne.

.

• (no subscore less than 6.0)
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Comparative Literature and Critical Translation, MSt. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

.

Rankingi University of Oxford w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 39 rankingi uniwersytetów University of Oxford

O University of Oxford

University of Oxford jest prestiżowym uniwersytetem badawczym zlokalizowanym w Oxfordzie, w Anglii, i jest najstarszym anglojęzycznym uniwersytetem na świecie. Składa się z 39 częściowo autonomicznych kolegiów składowych, sześciu prywatnych sal oraz wielu wydziałów akademickich, które podzielone są na cztery działy: Humanities, Mathematical, Physical & Life Sciences, Medical Sciences oraz Social Sciences.

Lista 389 kursów licencjackich i magisterskich University of Oxford - Katalog Kursów

Skład uczniów University of Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Literatura porównawcza/ekonomia MA (Hons)
85% 5% 1% - 191 Glasgow Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Literatura porównawcza/włoski MA (Hons)