The University of Sheffield
Współczesne języki i kultury MA
The University of Sheffield - The University of Sheffield

Pogłęb swoje krytyczne zrozumienie tego, jak język, tożsamość, kultura i miejsce przenikają się w coraz bardziej połączonym i złożonym świecie.

Ten tytuł magistra pomoże Ci rozwinąć głębsze zrozumienie różnorodnych kultur i teorii w kulturoznawstwie. Pokieruje Twoimi badaniami nad aktualnymi tematami i pomysłami oraz pomoże Ci zrozumieć ich zastosowanie w kontekstach międzykulturowych.

Kurs zapewnia zrozumienie kluczowych pojęć, takich jak intersekcjonalność, władza, rasa, ideologia i płeć w kulturach zachodnich i niezachodnich, w tym w Afryce frankofońskiej i luzofońskiej, na Karaibach i w Ameryce Łacińskiej. Przeanalizujesz studia przypadków z różnych dyscyplin, takich jak wielojęzyczność i studia środowiskowe, a także literatura, językoznawstwo, kulturoznawstwo, historia, studia wizualne i filmowe, polityka, społeczeństwo, studia migracyjne, studia postkolonialne, dekolonialne i neokolonialne oraz studia genderowe.

Elastyczność programu pozwala skupić się na jednym obszarze studiów (np. na studiach francuskich) lub przyjąć podejście interdyscyplinarne i międzykulturowe.

Kurs jest idealny, jeśli masz doświadczenie w studiach francuskich i frankofońskich, germańskich (niemieckich i holenderskich), hiszpańskich i luzofońskich (hiszpańskich, katalońskich i portugalskich; Ameryka Łacińska), luksemburskich lub rosyjskich i słowiańskich (rosyjskich i czeskich; były ZSRR).

Te studia magisterskie mają na celu przygotowanie Cię do kariery w sektorze sztuki i kultury oraz poza nim, a także do studiów doktoranckich. Będziesz budować wiedzę w wybranej przez siebie specjalistycznej dziedzinie poprzez wybór modułów i tematu rozprawy, który może być podstawą projektu doktorskiego. Udzielimy Ci wskazówek, jak skonstruować wniosek doktorski i ubiegać się o stypendium, a także wesprzemy Cię w rozwoju kariery w sektorze kultury.

Sprawdź naszą stronę internetową, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje o kursach.

Ogólny wynik IELTS 7,0 z minimum 6,5 w każdym komponencie lub równoważny.
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Modern Languages and Cultures, MA. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Minimum 2:1 stopień z wyróżnieniem w dyscyplinie związanej z językiem, takiej jak językoznawstwo, literatura lub język.

Program przeznaczony jest dla studentów z wykształceniem w zakresie studiów francuskich i frankofońskich, studiów germańskich (niemieckich i niderlandzkich), studiów hispano- i luzofońskich (hiszpańskich, katalońskich i portugalskich; Ameryka Łacińska), studiów luksemburskich lub studiów rosyjskich i słowiańskich (rosyjskich i czeskich; były ZSRR).

Bierzemy również pod uwagę szeroki zakres kwalifikacji międzynarodowych:.

Ogólny wynik IELTS 7,0 z minimum 6,5 w każdym komponencie lub równoważny.

Rankingi The University of Sheffield w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 34 rankingi uniwersytetów The University of Sheffield

O The University of Sheffield

Uniwersytet w Sheffield jest finansowanym przez rząd uniwersytetem badawczym z siedzibą w Sheffield, w Anglii. Wizją uniwersytetu jest zmiana świata na lepsze poprzez moc i zastosowanie idei i wiedzy. Uniwersytet ten nie posiada kampusów, ale zamiast tego około 430 budynków, które znajdują się dość blisko siebie w metropolitalnym centrum Sheffield.

Lista 363 kursów licencjackich i magisterskich The University of Sheffield - Katalog Kursów

Skład uczniów The University of Sheffield

19190
  • Welcome to the University of Sheffield
  • A second home for international students
  • What's it like to be a University of Sheffield student?
  • University of Sheffield Student Experience
  • Class of 2020 | The University of Sheffield
  • From Malaysia to Sheffield | Rachel's Journey to Sheffield 2019

Języki obce nowożytne (tłumaczenia) MLang