The University of Edinburgh
Zdrowie psychiczne i społeczeństwo na świecie MSc
The University of Edinburgh - The University of Edinburgh

Global Mental Health - interdyscyplinarne podejście w Edynburgu

• Czy chcesz zbadać, w jaki sposób zdrowie psychiczne jest rozumiane i traktowane międzykulturowo na całym świecie?

• Czy interesują cię społeczne czynniki powodujące słabe zdrowie psychiczne i sposoby radzenia sobie z nimi?

• Czy chcesz odegrać rolę w globalnym przekształcaniu opieki nad zdrowiem psychicznym?

Zdrowie psychiczne i dobrostan psychiczny są kluczowymi zagadnieniami globalnej polityki zdrowotnej i społecznej, na które przeznacza się znaczące środki i badania.

Ten interdyscyplinarny program studiów podyplomowych oferuje ci możliwości rozwoju:

• krytyczne spojrzenie na globalną politykę zdrowia psychicznego

• praktyka i badania

• przestrzeń do tworzenia możliwości transformacyjnych

• narzędzia innowacyjności konceptualnej i praktycznej

Hybrydowa dyscyplina akademicka

Globalne zdrowie psychiczne wyłania się jako hybrydowa dyscyplina akademicka z akademickimi programami szkoleniowymi, czasopismami, podręcznikami i konsorcjami badawczymi - głównie w Wielkiej Brytanii i USA, ale także w Kanadzie i Europie.

Duża część tej działalności jest umiejscowiona w psychiatrii i dyscyplinach zdrowia publicznego - z rosnącą liczbą prac naukowych z innych dyscyplin zawodowych i społecznych, w tym antropologii medycznej, pracy socjalnej, rozwoju międzynarodowego i psychologii klinicznej.

Rola nauk społecznych w globalnym zdrowiu psychicznym jest kluczowa:

• Dalsze krytyczne rozumienie tego, jak koncepcje "cierpienia" i "zdrowia psychicznego" są społecznie, kulturowo i politycznie konstruowane w różnych kontekstach.

• Teoretyzowanie wzajemnych powiązań pomiędzy rozwojem społecznym i ekonomicznym a zdrowiem psychicznym.

• Rozwijanie skutecznych interdyscyplinarnych podejść do rozwiązywania problemów na styku zdrowie psychiczne-rozwój.

Debaty w ochronie zdrowia psychicznego

Coraz większy nacisk w polityce globalnej i lokalnej kładzie się na "standaryzowane" i "oparte na dowodach" podejście do opieki nad zdrowiem psychicznym, które czyniąc to, potencjalnie zaniedbuje trzy ważne wymiary, a mianowicie:

• Różnorodność rozumienia tego, co stanowi "zdrowie psychiczne" i "chorobę psychiczną".

• Złożona dynamika społeczna, kulturowa i polityczna, która kształtuje cierpienie psychiczne.

• Wartość transformacyjna inter- i transdyscyplinarnych sposobów myślenia o zdrowiu psychicznym i angażowania się w nie.

Ten program zaangażuje Cię w te aktualne debaty i dylematy.

Skupi się na kulturowo, politycznie i społecznie usytuowanych konceptualizacjach zdrowia psychicznego i zajmie się implikacjami tych wielorakich rozumień dla skutecznej polityki i praktyki na globalnym Południu i Północy.

Dla kogo jest ten program

Program jest skierowany zarówno do profesjonalistów z doświadczeniem w..:

• praca socjalna

• rozwój międzynarodowy

• zdrowie publiczne

• psychologia

• pielęgniarstwo

• medycyna

Jest on również skierowany do absolwentów:

• studia nad zdrowiem

• psychologia

• antropologia społeczna

• rozwój międzynarodowy

• inne dyscypliny nauk społecznych

Zapraszamy do składania podań osoby z doświadczeniem życiowym.

Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Global Mental Health and Society, MSc. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Rankingi The University of Edinburgh w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 40 rankingi uniwersytetów The University of Edinburgh

O The University of Edinburgh

Uniwersytet w Edynburgu znajduje się w szkockim mieście o tej samej nazwie i jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii - został otwarty w 1583 roku. Uniwersytet cieszy się dobrą reputacją ze względu na swój wkład w międzynarodowe badania naukowe, co znajduje odzwierciedlenie w przynależności do Russell Group, Universitas 21 oraz Una Europa. Edynburg oferuje swoim mieszkańcom historyczne, a zarazem nowoczesne miasto z tętniącym życiem życiem nocnym, niezawodnym transportem publicznym i przyjaznymi mieszkańcami.

Lista 686 kursów licencjackich i magisterskich The University of Edinburgh - Katalog Kursów

Zdrowie i opieka społeczna MSc
(University of Huddersfield)
- - - £16500 - Huddersfield Oncampus W pełnym wymiarze godzin