The London School of Economics and Political Science
Prawa człowieka i polityka MSc
The London School of Economics and Political Science - The London School of Economics and Political Science

Program MSc Human Rights and Politics zapewnia rygorystyczne roczne akademickie zaangażowanie w krytyczne kwestie polityczne, przed którymi stoją dziś międzynarodowe prawa człowieka.

Program obejmuje liczne wyzwania, przed którymi stoi myślenie o prawach człowieka, instytucje i aktywizm w obecnym okresie, w którym wiele państw, ruchów i postaci politycznych zwraca się w kierunku populistycznego nacjonalizmu i dyskryminacji mniejszości. Przedstawia kluczowe problemy związane z podstawami praw człowieka i rozważa możliwości nowych podstaw politycznych dla praw człowieka w okresie przyspieszenia nierówności ekonomicznych i zmian technologicznych.

Interdyscyplinarny charakter, opiera się na socjologii, teorii politycznej, socjologii politycznej i filozofii w celu zbadania międzynarodowych praw człowieka. Tematyka ma zasięg międzynarodowy. Te studia magisterskie są przeznaczone dla tych, którzy chcą studiować politykę międzynarodowych praw człowieka, ale niekoniecznie chcą podążać ścieżką prawną do praw człowieka lub pokrewnej kariery.

Studia magisterskie na kierunku prawa człowieka i polityka mają na celu wyposażenie Cię w interdyscyplinarną wiedzę akademicką na temat głównych wyzwań i problemów wpływających na teorie, instytucje, ruchy i praktykę praw człowieka na świecie. Zaangażujesz się w rygorystyczny sposób w kluczowe obszary praw człowieka, w tym wiele kryzysów stojących przed myśleniem o prawach człowieka i instytucjach praw człowieka. Kluczowym celem jest odejście od dyskusji na temat prawa międzynarodowego i reżimu Karty Narodów Zjednoczonych i skoncentrowanie się na socjologii i polityce praw człowieka w dzisiejszym świecie.

Program łączy teoretyczne i empiryczne kwestie praw człowieka z socjologią polityczną i filozofią polityczną, wykorzystując różne krytyczne i analityczne perspektywy. Tematy merytoryczne objęte programem mogą się zmieniać z roku na rok, ale orientacyjne obszary kursu podstawowego obejmują: zagrożenia dla praw człowieka; władza i instytucje praw człowieka; granice liberalizmu politycznego; wzrost autorytarnego populizmu; ruchy przeciwko rasizmowi i białemu suprematyzmowi; wojny i samostanowienie; rozwój i prawa człowieka; polityka tożsamości; seksualność, płeć i prawa człowieka; prawa człowieka i kolonialność; opieka, godność i odnowienie praw człowieka. Podejmiesz również niezależną pracę dyplomową. Kurs podstawowy i rozprawa promują interdyscyplinarne rozumienie praw człowieka i wielorakich wyzwań, przed którymi stoją.

Program jest ściśle powiązany z LSE Human Rights na Wydziale Socjologii. Oprócz badań, LSE Human Rights prowadzi bardzo aktywny program wydarzeń publicznych, który obejmuje wykłady publiczne, seminaria z udziałem prelegentów i konferencje z udziałem wiodących światowych naukowców i praktyków zajmujących się prawami człowieka. Będziesz także korzystać z kursów mistrzowskich i seminariów gościnnych organizowanych dla studentów w ramach programu.

Weźmiesz udział w obowiązkowym kursie na temat współczesnej polityki praw człowieka i będziesz mieć możliwość wyboru kursów z szeregu dostępnych opcji z zakresu socjologii, antropologii, rozwoju, płci, polityki, stosunków międzynarodowych i innych. Ukończysz również rozprawę na zatwierdzony temat.

Program wsparcia dla absolwentów LSE; dostępne są inne stypendia i nagrody.
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Human Rights and Politics, MSc. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Odwiedź stronę internetową, aby uzyskać szczegółowe informacje

Średnie koszty utrzymania studentów w Londyn

Rankingi The London School of Economics and Political Science w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 36 rankingi uniwersytetów The London School of Economics and Political Science

O The London School of Economics and Political Science

London School of Economics (LSE) należy do grupy uczelni Russell Group i jest jedną z instytucji członkowskich University of London. Położona w dzielnicy Westminster w centrum Londynu, LSE jest domem dla zróżnicowanej grupy studentów, którzy przyjeżdżają z całego kraju i z zagranicy, aby wziąć udział w tym doświadczeniu.

Lista 139 kursów licencjackich i magisterskich The London School of Economics and Political Science - Katalog Kursów

Skład uczniów The London School of Economics and Political Science

Całkowita liczba uczniów zapisanych na The London School of Economics and Political Science według poziomu. Rok akademicki 2021/22 - Liczba studentów studiów stacjonarnych opublikowana przez Higher Education Statistics Agency (HESA) w dniu lutego 2022

London School of Economics and Political Science