Cardiff University
Bioinformatyka i epidemiologia genetyczna MSc
Cardiff University - Cardiff University

Celem tego programu jest zapewnienie osobom platformy do badania, analizowania i interpretowania współczesnych danych biologicznych. Ten kurs oferuje naukę na poziomie magisterskim w zakresie Bioinformatyki i Epidemiologii Genetycznej z naciskiem na epidemiologię genetyczną.

Program ten, skupiający się na epidemiologii genetycznej, jest idealny dla absolwentów nauk przyrodniczych, matematyki lub informatyki.

Zapewni Ci umiejętności i wiedzę z zakresu biologii obliczeniowej i statystycznej, aby przygotować Cię do ambitnej kariery w badaniach akademickich, biotechnologii lub przemyśle farmaceutycznym i opieki zdrowotnej.

Bioinformatyka jest dziedziną nauki, która wykorzystuje narzędzia obliczeniowe do zrozumienia biologii. Epidemiologia genetyczna to nauka o tym, jak czynniki genetyczne odgrywają rolę w określaniu zdrowia i choroby oraz o ich wzajemnym oddziaływaniu ze środowiskiem. Oprócz rozwijania podstawowych umiejętności w biologii obliczeniowej i statystycznej, skupisz się na podejściach do odkrywania genów, w tym GWAS, zbadasz analizę zmienności liczby kopii (CNV) i podejścia po GWAS, takie jak metody epidemiologiczne oparte na ścieżkach/sieciach, zestawach genów i poligenach.

Ten program został zaprojektowany, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu badań akademickich, biotechnologii oraz przemysłu farmaceutycznego i opieki zdrowotnej na zdolnych informatyków z umiejętnościami bioinformatycznymi. Zapewnimy instrukcje w zakresie obliczeniowych i statystycznych nauk biologicznych i będziesz rozwijać dodatkowe umiejętności uzupełniające wymagane, aby umożliwić ci skuteczną pracę w multidyscyplinarnej arenie bioinformatycznej.

Cele programu

• Wprowadzenie do powszechnie stosowanych podejść obliczeniowych, statystycznych i analitycznych w biologii post genomicznej i genetyce

• Rozwinięcie umiejętności rozumienia i krytycznej oceny metodologii badawczych oraz wniosków, które pozwolą ci na dokonanie rzetelnego osądu na temat możliwości zastosowania tych technik w twoich własnych badaniach

• Rozwijanie kompetencji zarówno w zakresie projektowania i analizy badań, jak i efektywnego pozyskiwania informacji z zakresu genetyki, genomiki i innych nauk biologicznych, w połączeniu z umiejętnością przekazywania informacji, wyników, zagadnień i pomysłów odbiorcom zarówno o specjalistycznym, jak i niespecjalistycznym pochodzeniu.

• Przygotowanie i udzielenie wskazówek do przeprowadzenia oryginalnych badań w obszarze specjalistycznym, w którym chcesz rozwijać swoją karierę

Wyróżniające cechy

Kurs ten został utworzony ponad dziesięć lat temu w odpowiedzi na ukończenie pierwszych wersji projektu ludzkiego genomu i wynikające z tego potrzeby informatyczne społeczności genetyków i genomików. Stały postęp w technologiach genomicznych i podejściach analitycznych podyktował ciągłą ewolucję tego programu, aby zapewnić współczesne instrukcje w zakresie nowych niezbędnych umiejętności.

Nasz kurs jest dostępny dla studentów z podstawowymi stopniami w matematyce, naukach przyrodniczych lub informatyce. Moduły w podstawowych dziedzinach uzupełniających, takich jak obliczanie/skryptowanie, statystyka i biologia molekularna, dostarczają podstawowych elementów niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w analizie i interpretacji bioinformatycznej.

W semestrze wiosennym podejmiesz 20-kredytowe studium przypadku. Będzie on zawierał elementy nauczania w zakresie umiejętności badawczych i będzie obejmował bezpośrednią pracę z klientem przy użyciu rzeczywistych danych. Zostaniesz osadzony w jednym z wielu ośrodków badawczych na terenie kampusu i zdobędziesz cenne doświadczenie w dostarczaniu projektów bioinformatycznych dla programów badawczych. Uzyskane dane będą również prezentowane wraz z rówieśnikami na naszych sesjach plakatowych case-study.

Zostaniesz nauczony podstawowych umiejętności organizacyjnych i kodowania oraz otrzymasz rozszerzony instruktaż w zakresie statystyki. Jeśli nie wywodzisz się z nauk przyrodniczych, wprowadzimy Cię w biologię kryjącą się za danymi i pomożemy Ci podejmować świadome decyzje dotyczące wyboru i interpretacji danych.

• MBA
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Bioinformatics and Genetic Epidemiology, MSc. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Rankingi Cardiff University w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 33 rankingi uniwersytetów Cardiff University

O Cardiff University

Założony w 1883 roku, Cardiff University znajduje się w miejskim otoczeniu miasta Cardiff, w Walii. Niektóre z najbardziej oczywistych zalet uniwersytetu to wiodące na świecie badania, kompetentne i proaktywne biuro karier oraz centralna lokalizacja. Cardiff jest tętniącym życiem, nowoczesnym miastem z młodą i zróżnicowaną populacją znaną z przyjmowania ludzi ze wszystkich środowisk.

Lista 334 kursów licencjackich i magisterskich Cardiff University - Katalog Kursów

• Student life at Cardiff University
  • Student Megan tells you all about Chemistry at Cardiff
  • Cardiff University - Adult Nursing (BN)