University of Sussex
Geopolityka i sprawy międzynarodowe MA
University of Sussex - University of Sussex

W dzisiejszym świecie intensywnych i rosnących napięć między wielkimi mocarstwami, wzrasta zainteresowanie narracjami geopolitycznymi. Jak kształtuje się nowa geopolityka wyłaniającego się wielobiegunowego porządku światowego? Jak wygląda powrót do polityki wielkich mocarstw?

Na tych studiach magisterskich dowiesz się o:

• rozwoju nowych wielkich mocarstw, w szczególności Chin
  • ponowne pojawienie się Rosji jako aktora rzucającego wyzwanie zdominowanemu przez Zachód liberalnemu porządkowi w kontekście obecnego kryzysu ukraińskiego
  • debata na temat amerykańskiej wielkiej strategii i jej upadku, a także przesunięcie potęgi gospodarczej poza Zachód
  • wyzwania dla brytyjskiej polityki zagranicznej w świecie po Brexicie.

Osadzony w różnych kontekstach geograficznych, będziesz również badać szereg kwestii związanych z bezpieczeństwem. Zyskasz zaawansowane zrozumienie tematów związanych z bezpieczeństwem i nowych wyzwań, które się pojawiły.

Będziesz pracować w Szkole Studiów Globalnych. Łączymy antropologię, studia nad rozwojem, geografię i stosunki międzynarodowe. Twoje nauczanie opiera się na wyróżniającym się programie wydarzeń i interdyscyplinarnej sile badawczej w naszej Szkole. Jesteśmy gospodarzami

• Centrum Badań nad Konfliktami i Bezpieczeństwem w Sussex
  • Centrum Zaawansowanej Teorii Międzynarodowej
  • Centrum Globalnej Ekonomii Politycznej.

Będziesz uczyć się ze studentami z całego świata, z różnych dyscyplin akademickich i z szerokim zakresem wiedzy zawodowej. Skorzystasz z naszych silnych relacji roboczych z absolwentami, współpracownikami i organizacjami partnerskimi na całym świecie. Studia w tak interdyscyplinarnym i międzykulturowym środowisku to świetne przygotowanie do przyszłego środowiska pracy. Kiedy ukończysz studia, będziesz mieć wiedzę specjalistyczną i zaplecze kulturowe wymagane w wielu dzisiejszych miejscach pracy.

Rozumiemy, że decyzja o tym, gdzie i co studiować, jest bardzo ważna. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Ci kursy, usługi i udogodnienia opisane w niniejszym prospekcie. Jeśli jednak będziemy musieli wprowadzić istotne zmiany, na przykład ze względu na wymogi rządowe lub regulacyjne lub nieprzewidziane zmiany personelu, poinformujemy Cię o tym tak szybko, jak to możliwe.

• (minimum 6.5 in Writing, 6.0 in all other modules)
    • (no subscore less than 6.0)

Naszym celem jest zapewnienie, że każdy student, który chce u nas studiować, jest w stanie to zrobić bez względu na bariery finansowe, tak abyśmy nadal przyciągali utalentowanych i wyjątkowych ludzi. Szczegóły dotyczące naszych stypendiów nie są jeszcze ustalone na rok akademicki 2024/25.
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Geopolitics and International Affairs, MA. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Zwykle powinieneś mieć tytuł licencjata z wyróżnieniem drugiej klasy (2.1) lub wyższy.

Najlepiej, aby Twoje kwalifikacje dotyczyły nauk społecznych lub humanistycznych; alternatywnie, powinieneś mieć odpowiednie doświadczenie zawodowe lub zaangażowanie.

Rankingi University of Sussex w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 29 rankingi uniwersytetów University of Sussex

O University of Sussex

University of Sussex jest finansowanym z funduszy publicznych uniwersytetem badawczym z siedzibą w Falmer, Brighton. Uniwersytet jest otoczony przez Park Narodowy South Downs, co czyni go jedynym angielskim uniwersytetem położonym w parku narodowym. Sussex stanowił również część Grupy 1994, koalicji uniwersytetów intensywnie prowadzących badania naukowe w Wielkiej Brytanii, która została rozwiązana w 2013 roku.

Lista 326 kursów licencjackich i magisterskich University of Sussex - Katalog Kursów

Skład uczniów University of Sussex

• A student's view of life at Sussex
  • What’s life at Sussex Uni actually like? | Gee and Lola