University of Salford
Kryminologia z bezpieczeństwem BSc (Hons)
University of Salford - University of Salford

Jeden z pierwszych w swoim rodzaju, ten kurs jest odpowiedzią na ostatnie wydarzenia, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe, które podkreślają znaczenie bezpieczeństwa w zapobieganiu, kontrolowaniu i reagowaniu na wszelkie formy przestępczości, niezależnie od tego, czy pochodzą one z kontekstu lokalnego, krajowego czy ponadnarodowego. Będziesz miał doświadczenie w nauce istotne dla przemysłu i inspirowane przemysłem i będziesz nauczany przez uznanych w kraju i na arenie międzynarodowej naukowców i partnerów branżowych.

Kryminologia zajmuje się tym, jakie zachowania są definiowane jako przestępstwa i kto ma prawo do definiowania tego, co stanowi przestępstwo. Kryminologia jest powszechnie źle postrzegana i mylona z innymi dziedzinami, takimi jak kryminalistyka. Choć kryminologia oczywiście bada przestępczość, skupia się na przyczynach przestępczości i dewiacyjnych zachowaniach, na tym, jak wpływają one na społeczeństwo i jak reaguje na nie system sądownictwa karnego, a nie na analizie miejsca zbrodni, kryminalistyce i dochodzeniu karnym.

Kryminologia jest stopniem opartym na badaniach naukowych i rozwija studentów w analitycznych i krytycznych myślicieli. Studenci badają przestępczość jako konstrukt społeczny, zadając ważne pytania, takie jak: Jakie są indywidualne i społeczne przyczyny przestępczości i zachowań dewiacyjnych? Kto w społeczeństwie jest bardziej skłonny do popełnienia przestępstwa? Czy resocjalizacja przestępców działa? Kto może stać się ofiarą przestępstwa? Dlaczego niektóre niebezpieczne zachowania są przestępcze, a inne nie? I jak uwaga mediów i ich doniesienia wpływają na przestępczość i dewiację? Kryminologów interesuje również to, jak zapobiegać przestępczości, jaki jest cel i skuteczność karania oraz jak system wymiaru sprawiedliwości może lepiej reagować na przestępstwa, kiedy już do nich dojdzie.

Nasz program "Kryminologia z bezpieczeństwem" jest jednym z pierwszych w swoim rodzaju, łączącym studia nad bezpieczeństwem, wywiadem i terroryzmem z teorią kryminologiczną. Kurs ten jest odpowiedzią na ostatnie globalne wydarzenia, które podkreślają znaczenie bezpieczeństwa w zapobieganiu, kontrolowaniu i reagowaniu na wszelkie formy przestępczości, niezależnie od tego, czy mają one swoje źródło w kontekście lokalnym, krajowym czy międzynarodowym. Będziesz badał rolę służb bezpieczeństwa, takich jak MI5 i MI6, wyzwania i zagrożenia, przed którymi stoją dziś społeczeństwa oraz podejścia, jakie różne państwa i inne instytucje przyjęły w celu osiągnięcia, wzmocnienia i utrzymania bezpieczeństwa.

Na tym kursie zdobędziesz krytyczną świadomość, wiedzę przedmiotową i doświadczenie branżowe wymagane do awansu na konkurencyjnym rynku absolwentów.

Wymagania kwalifikacyjne

Pearson BTEC Level 3 National Extended Diploma (pierwsze nauczanie od września 2016)

Łącznie z matematyką Dla kandydatów z Anglii: W przypadku zdawania przedmiotów ścisłych na poziomie A (chemia, biologia lub fizyka), wymagane będzie zaliczenie praktycznych przedmiotów ścisłych z każdego przedmiotu.

Angielski B, matematyka A

Dyplom Access to HE

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Criminology with Security, BSc (Hons). Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Rankingi University of Salford w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 21 rankingi uniwersytetów University of Salford

O University of Salford

University of Salford to finansowany ze środków publicznych uniwersytet w mieście o tej samej nazwie, w Greater Manchester, w Anglii. Główny kampus uniwersytetu, Peel Park, znajduje się zaledwie pół godziny drogi od centrum Manchesteru. Dodatkowo, w tym kampusie znajduje się również Salford Museum and Art Gallery.

Lista 205 kursów licencjackich i magisterskich University of Salford - Katalog Kursów

Skład uczniów University of Salford

• Life as a Salford student
  • MEET OUR STUDENT BLOGGERS | EMMA