University of Oxford
Studia rosyjskie i wschodnioeuropejskie MPhil
University of Oxford - University of Oxford

MSc

Studia magisterskie w zakresie studiów rosyjskich i wschodnioeuropejskich to dziewięciomiesięczny program dla absolwentów, którzy są zainteresowani zdobyciem głębszej wiedzy i zrozumienia Rosji, Europy Wschodniej i Eurazji poprzez badanie regionu w wielu dyscyplinach, w tym historii, ekonomii, polityce, stosunkach międzynarodowych i socjologii.

Zarys kursu

Podczas dziewięciomiesięcznego programu studiów magisterskich studenci będą studiować następujące trzy podstawowe kursy, wraz z metodami badawczymi dla studiów obszarowych.

• Historia Rosji, ZSRR i Europy Wschodniej w XX wieku
  • Współczesne studia rosyjskie i wschodnioeuropejskie Część 1: Polityka i stosunki międzynarodowe. Obejmuje tematy z zakresu polityki, bezpieczeństwa i stosunków międzynarodowych Rosji i Europy Wschodniej (CREES I).
  • Współczesne studia rosyjskie i wschodnioeuropejskie, część 2: Socjologia i ekonomia. Obejmuje tematy z zakresu ekonomii i socjologii Rosji i Europy Wschodniej (CREES II).

Dzięki kursowi metod badawczych studenci otrzymają szkolenie w zakresie odpowiednich metod jakościowych i ilościowych, aby umożliwić im prowadzenie badań i pisanie pracy dyplomowej.

Kursy są prowadzone poprzez połączenie wykładów i zajęć. Studenci będą zobowiązani do składania esejów lub równoważnych prac pisemnych oraz do prezentacji w klasie. Jest to program w pełnym wymiarze godzin z dużą ilością czasu na samodzielną naukę.

Nauczanie języka rosyjskiego

Nauka języka rosyjskiego nie stanowi części programu studiów magisterskich. Studenci pragnący studiować język rosyjski powinni aplikować do programu REES MPhil, który obejmuje obowiązkową ścieżkę języka rosyjskiego.

Seminaria badawcze

Program jest gospodarzem słynnego "poniedziałkowego seminarium" dla szerszej społeczności akademickiej Oksfordu i Wielkiej Brytanii, które odbywa się w St Antony's College. Udział studentów w seminariach badawczych jest ważną częścią programu, zapewniając możliwość zobaczenia wiodących międzynarodowych naukowców prezentujących swoje prace oraz nawiązania kontaktów i rozwoju naukowego.

MPhil

MPhil in Russian and East European Studies to dwuletni program dla absolwentów, którzy są zainteresowani zdobyciem głębszej wiedzy i zrozumienia Rosji, Europy Wschodniej i Eurazji poprzez badanie regionu w wielu dyscyplinach, w tym historii, ekonomii, polityce, stosunkach międzynarodowych i socjologii.

Zarys kursu

W pierwszym roku programu studenci będą studiować następujące trzy podstawowe kursy, wraz z metodami badawczymi dla studiów obszarowych i językiem rosyjskim.

• Historia Rosji, ZSRR i Europy Wschodniej w XX wieku
  • Współczesne studia rosyjskie i wschodnioeuropejskie Część 1: Polityka i stosunki międzynarodowe. Obejmuje tematy z zakresu polityki, bezpieczeństwa i stosunków międzynarodowych Rosji i Europy Wschodniej.
  • Współczesne studia rosyjskie i wschodnioeuropejskie, część 2: Socjologia i ekonomia. Obejmuje tematy z zakresu ekonomii i socjologii Rosji i Europy Wschodniej.

Kursy są prowadzone poprzez połączenie wykładów i zajęć. Studenci będą zobowiązani do przedstawienia esejów i prezentacji na zajęciach. Dzięki kursowi metod badawczych studenci otrzymają szkolenie w zakresie odpowiednich metod jakościowych i ilościowych, aby umożliwić im prowadzenie badań i pisanie pracy magisterskiej na 30 000 słów, podczas gdy kurs języka rosyjskiego pogłębi związek studentów z regionem. Jest to program w pełnym wymiarze godzin z dużą ilością czasu na samodzielną naukę.

.

• (no subscore less than 6.0)
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Russian and East European Studies, MPhil. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

.

Rankingi University of Oxford w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 39 rankingi uniwersytetów University of Oxford

O University of Oxford

University of Oxford jest prestiżowym uniwersytetem badawczym zlokalizowanym w Oxfordzie, w Anglii, i jest najstarszym anglojęzycznym uniwersytetem na świecie. Składa się z 39 częściowo autonomicznych kolegiów składowych, sześciu prywatnych sal oraz wielu wydziałów akademickich, które podzielone są na cztery działy: Humanities, Mathematical, Physical & Life Sciences, Medical Sciences oraz Social Sciences.

Lista 389 kursów licencjackich i magisterskich University of Oxford - Katalog Kursów

Skład uczniów University of Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Studia nad Europą Środkową i Wschodnią/Psychologia (SocSci) MA (Hons)
- - - - - Glasgow Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Literatura porównawcza / Studia Europy Środkowej i Wschodniej MA (Hons)