University of Oxford
Współczesne studia bliskowschodnie MPhil
University of Oxford - University of Oxford

.

Studia magisterskie w zakresie współczesnych studiów bliskowschodnich to dwunastomiesięczne studia magisterskie, oferowane wspólnie przez Wydział Studiów Azjatyckich i Bliskowschodnich oraz Oxford School of Global and Area Studies (OSGA), podczas gdy studia magisterskie w zakresie współczesnych studiów bliskowschodnich to dwuletnie (sześciosemestralne) studia przeznaczone dla studentów ze wszystkich nauk społecznych i humanistycznych.

MSc

Studia magisterskie w zakresie współczesnych studiów bliskowschodnich oferują szkolenia badawcze dla studentów już zaznajomionych z regionem Bliskiego Wschodu i jego językami. Kurs zapewnia wspólne podstawy w zakresie metod i dyscyplin istotnych dla badania Bliskiego Wschodu. Zapewnia intensywne szkolenie w kilku dziedzinach wiedzy w oparciu o połączenie wykładów, samouczków i pisania esejów, umożliwiając studentom rozwijanie umiejętności badawczych i pisarskich wraz ze szkoleniem w zakresie odpowiednich podejść teoretycznych i metodologicznych, poprzez nadzór nad rozprawą na wybrany przez studenta temat. Studia magisterskie uczą zarówno metodologii jakościowej, jak i ilościowej poprzez ocenę pracy.

Kurs oferuje dwie ścieżki: językową i niejęzykową.

Ścieżka językowa jest przeznaczona dla studentów, którzy mają już średniozaawansowane lub zaawansowane umiejętności w języku arabskim i którzy chcą dalej rozwijać te umiejętności poprzez intensywne zajęcia.

Ścieżka niejęzykowa jest przeznaczona dla studentów, którzy posiadają już pełną biegłość badawczą w co najmniej jednym z języków regionu - arabskim, hebrajskim, perskim lub tureckim - poprzez bycie rodzimym użytkownikiem języka lub posiadanie stopnia naukowego w tym języku (kurs koncentrujący się w szczególności na języku i nabyciu umiejętności czytania nieprzetłumaczonych tekstów w języku bliskowschodnim, a nie na studiach dyscyplinarnych lub kierunkowych, w których kandydat uczęszczał na zajęcia językowe). Kandydaci niebędący rodzimymi użytkownikami języka, którzy uważają, że mogą kwalifikować się do ścieżki niejęzykowej, a nie posiadają takiego stopnia naukowego, powinni dokładnie wyjaśnić, dlaczego uważają, że się kwalifikują, np. poprzez szeroko zakrojone formalne studia i doświadczenie w regionie poza zakresem programu studiów. Kandydaci, którzy nie posiadają formalnego poświadczenia nauki języka, a zwłaszcza kandydaci, którzy mogą chcieć być postrzegani jako potencjalni studenci spoza ścieżki językowej (w tym wszyscy kandydaci z języka hebrajskiego, perskiego i tureckiego), mogą chcieć przesłać próbki pisania, które wykazują umiejętność korzystania z nieprzetłumaczonych źródeł (najlepiej pisemnych) w języku bliskowschodnim.

MPhil

Studia MPhil w zakresie współczesnych studiów bliskowschodnich przyjmują studentów, którzy są całkowicie początkujący w jednym z języków Bliskiego Wschodu (arabskim, hebrajskim, perskim lub tureckim). Na kurs przyjmowani są również studenci znający turecki i arabski na poziomie zaawansowanym, a także arabski na poziomie średnio zaawansowanym. Jeśli masz już biegłość w jednym z tych języków na poziomie badawczym, będziesz musiał wybrać inny język.

Intensywne szkolenie językowe odbywa się przez wszystkie sześć semestrów kursu. Szkolenie odbywa się w klasach i laboratoriach językowych. Oprócz szkolenia językowego, w pierwszym semestrze będziesz uczestniczyć w cotygodniowym wykładzie i seminarium MPhil Qualitative Research Methods for Modern Middle Eastern Studies. Oprócz wykładu, seminarium to jest interaktywnym forum, na którym oczekuje się, że przedstawisz argumenty i odpowiesz na wykład, powiązane lektury i eseje formatywne, które są kluczowym elementem nauczania, ale nie liczą się do końcowych ocen studenta.

.

• (no subscore less than 6.0)
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Modern Middle Eastern Studies, MPhil. Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

.

Rankingi University of Oxford w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 39 rankingi uniwersytetów University of Oxford

O University of Oxford

University of Oxford jest prestiżowym uniwersytetem badawczym zlokalizowanym w Oxfordzie, w Anglii, i jest najstarszym anglojęzycznym uniwersytetem na świecie. Składa się z 39 częściowo autonomicznych kolegiów składowych, sześciu prywatnych sal oraz wielu wydziałów akademickich, które podzielone są na cztery działy: Humanities, Mathematical, Physical & Life Sciences, Medical Sciences oraz Social Sciences.

Lista 389 kursów licencjackich i magisterskich University of Oxford - Katalog Kursów

Skład uczniów University of Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Studia perskie i bliskowschodnie MA (Hons)
55% 5% 0% £26500 177 Edynburg Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Studia bliskowschodnie MA (Hons)