The Northern School of Art
Aktorstwo na scenie i ekranie BA (Hons)
The Northern School of Art - The Northern School of Art

Poniżej możesz zobaczyć opinie absolwentów 30 o kursach Acting for Stage and Screen BA (Hons) i innych kursach Dramat i teatr na The Northern School of Art dla każdego z pytań ankiety w porównaniu ze średnią dla wszystkich kursów UK na Dramat i teatr.

Głównie na podstawie danych pochodzących od studentów studiów licencjackich

Wynagrodzenie absolwentów CAH25

Ważne: Poniższe dane dotyczące wynagrodzeń nie są specyficzne dla danego kierunku, ale zawierają dane wszystkich studentów Dramat i teatr na uniwersytecie. Ze względu na metodologię zbierania danych, dane dotyczące wynagrodzeń są oparte głównie na danych studentów studiów licencjackich.

Mediana wynagrodzeń £19000 £15500 £17000
Zakres 25-75 percentyla £16000 - £22000 £11500 - £18500 £13000 - £21000

Wynagrodzenie wszystkich absolwentów w Wielkiej Brytanii CAH25 (głównie studiów licencjackich)

Mediana wynagrodzeń £20903 £17931 £21753
Zakres 25-75 percentyla £17825 - £24915 £12598 - £22386 £15916 - £27274

Ten program został zaprojektowany przez pracujących profesjonalistów, aby umożliwić studentom rozwijanie umiejętności wymaganych do występów na scenie i ekranie. To wspólne podejście daje doświadczenie w obu mediach i oferuje studentowi wyraźną przewagę na rynku pracy lub do dalszego odkrywania rzemiosła aktorskiego.

Rozwiniesz podstawowe umiejętności aktorskie w zakresie głosu, charakteryzacji i fizyczności do występów na scenie i ekranie, a także współczesne i innowacyjne praktyki. Kurs ma charakter zawodowy, z silnym naciskiem na rozwój własnej praktyki - nie tylko występów, ale także umiejętności tworzenia własnego portfolio prac.

Będziesz traktowany jako "szkolący się aktor", a we wszystkich projektach oczekiwane będą profesjonalne standardy; umiejętności te będą rozwijane poprzez pracę z gościnnymi wykładowcami i profesjonalistami z branży teatralnej i filmowej. Będziesz zachęcany i wspierany, aby zapewnić sobie profesjonalne możliwości w trakcie całego programu; na przykład jeden z naszych studentów ma rolę w najnowszym filmie Kena Loacha, a także pracuje dla BBC3.

Chociaż jest to stosunkowo nowy program w Szkole, kurs ten ma już silne powiązania z branżą i możliwości nawiązywania kontaktów, co może prowadzić do przyszłych możliwości zatrudnienia.

Podstawowe umiejętności aktorskie w zakresie głosu, fizyczności i charakteryzacji zostaną omówione wraz z pracą nad wymyślonym i napisanym tekstem zarówno na scenę, jak i na ekran; weźmiesz udział w dwóch pełnych produkcjach teatralnych w każdym roku akademickim, aby zaprezentować zdobyte umiejętności.

Twoje umiejętności zostaną jeszcze bardziej rozwinięte na drugim roku studiów, gdzie będziesz miał możliwość poznania klasycznego teatru, klaunady i aktorstwa dla mediów. Twoje trzyletnie studia zakończą się przygotowaniem obszernego CV, profesjonalnego showreel i solowego występu w ARC dla agentów i profesjonalistów z branży, a także pełnej produkcji teatralnej.

Oprócz rozwijania umiejętności, będziesz współpracować z innymi studentami z różnych kierunków studiów - kostiumologii, fotografii, produkcji filmowej, telewizyjnej i teatralnej, efektów wizualnych - w celu stworzenia zupełnie nowego materiału stworzonego przez scenarzystów filmowych i teatralnych.

Takie wspólne podejście wzbogaci twoje doświadczenie w programie i wesprze cię w tworzeniu wiarygodnego dorobku.

Poniższy przykład opracowany na podstawie wszystkich absolwentów Acting for Stage and Screen BA (Hons) w The Northern School of Art

20% Operatorzy procesów, zakładów i maszyn
10% Zawody administracyjne
10% Specjaliści od mediów
10% Zawody związane ze sprzedażą
10% Kierownicy, dyrektorzy i wyżsi urzędnicy

Oceny i czas na naukę

Ocena w trakcie kursu. Każdy moduł jest oceniany po ukończeniu i otrzymuje ocenę procentową.

Rozkład ocen

Studenci tego kursu otrzymali następujące oceny

Wymagania kwalifikacyjne

Dyplom Access to HE

Obecnie nie przyjmujemy studentów spoza Wielkiej Brytanii. Możemy jednak przyjmować wnioski od osób, które mają dowód wstępnego statusu osiedlenia się, aby mieszkać, pracować i studiować w Wielkiej Brytanii. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z [email protected].
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Acting for Stage and Screen, BA (Hons). Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Czesne Aktorstwo na scenie i ekranie BA (Hons)

Podobnie jak w przypadku większości kreatywnych programów realizowanych w szkolnictwie wyższym, program ten będzie wiązał się z dodatkowymi kosztami, takimi jak materiały i podstawowe narzędzia oraz wkład w wizyty edukacyjne, aby zapewnić pomyślne ukończenie programu. Szkoła oferuje pakiety wsparcia finansowego, aby w tym pomóc, czy to poprzez stypendia uzależnione od środków i/lub granty. Ponadto szkoła oferuje dotowaną odsprzedaż materiałów szkoleniowych, bezpłatne korzystanie z pracowni itp. .

• Rok 2
  • Rok 3

O The Northern School of Art

Northern School of Art jest instytucją, która oferuje zarówno kursy dokształcające, jak i wyższe związane ze sztuką i projektowaniem. Jest to jedyna tego rodzaju specjalistyczna szkoła wyższa w północno-wschodniej Anglii, której kampusy znajdują się w Middlesbrough i Hartlepool.

Lista 11 kursów licencjackich i magisterskich The Northern School of Art - Katalog Kursów

Skład uczniów The Northern School of Art

The Northern School of Art

Teatr muzyczny (aktorstwo filmowe) BA (Hons)