SOAS, University of London
East Asian Studies and Social Anthropology BA (Hons)
SOAS, University of London -

Kluczowe informacje o kursie

Opis kursu

Łączony program studiów BA East Asian Studies łączy naukę zarówno języków wschodnioazjatyckich, jak i przedmiotów związanych z Azją Wschodnią w różnych dyscyplinach. W porównaniu z istniejącym jednoprzedmiotowym BA East Asian Studies, jest mniejszy nacisk na naukę języka. Nie ma tu też uwzględnionego roku za granicą.

W ciągu trzech lat studenci biorą udział w modułach z nowoczesnych języków wschodnioazjatyckich na odpowiednim poziomie. Mogą zacząć jako zupełnie początkujący lub mogą zacząć od wyższych poziomów. Oferowana jest progresja przez cztery poziomy, podczas gdy dla tych, którzy przekroczą najwyższy poziom, dostępne są językowe kursy literatury i filmu, jak również językowa praca dyplomowa. Program oferuje również kursy języków regionalnych.

Nasz stopień licencjata antropologii społecznej bada, co to znaczy być człowiekiem w złożonym i zmieniającym się świecie. Będziesz studiować wielką różnorodność wierzeń i praktyk, które istnieją na całym świecie, od odległych społeczności do globalnych miast. Poznasz teoretyczne ramy i zakwestionujesz swoje własne założenia, co pomoże ci kreatywnie myśleć o tym, jak rozwiązywać globalne problemy.

Łącząc nauki humanistyczne i społeczne, antropologia oferuje unikalne podejście oparte na rzeczywistych badaniach, pozwalające na lepsze zrozumienie różnic kulturowych, dynamiki politycznej, konfliktów społecznych i ludzkiej kreatywności.

Studia na SOAS są wyjątkowe, ponieważ czerpią z regionalnej wiedzy naszych nauczycieli akademickich w zakresie języków i społeczeństw Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Jeśli pasjonuje Cię zrozumienie ludzkiego społeczeństwa i zachowań oraz chcesz nauczyć się krytycznie myśleć o otaczającym Cię świecie, to Antropologia na SOAS jest dla Ciebie.

Opinie studentów

Poniżej możesz zobaczyć opinie absolwentów 35 o kursach East Asian Studies and Social Anthropology BA (Hons) i innych kursach na dla każdego z pytań ankiety w porównaniu ze średnią dla wszystkich kursów UK na .

Ogólna satysfakcja studentów
85 /100
35 ogółem respondentów

Głównie na podstawie danych pochodzących od studentów studiów licencjackich

Badanie NSS jest przeprowadzane na zlecenie Biura ds. Studentów

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie absolwentów Antropologia

Ważne: Poniższe dane dotyczące wynagrodzeń nie są specyficzne dla danego kierunku, ale zawierają dane wszystkich studentów na uniwersytecie. Ze względu na metodologię zbierania danych, dane dotyczące wynagrodzeń są oparte głównie na danych studentów studiów licencjackich.

  15 miesięcy po ukończeniu studiów 3 lata po ukończeniu studiów 5 lat po ukończeniu studiów
Mediana wynagrodzeń £24000 £25000 £29000
Zakres 25-75 percentyla £20000 - £25000 £21000 - £30000 £24000 - £37500


Wynagrodzenie wszystkich absolwentów w Wielkiej Brytanii Antropologia (głównie studiów licencjackich)

  15 miesięcy po ukończeniu studiów 3 lata po ukończeniu studiów 5 lat po ukończeniu studiów
Mediana wynagrodzeń £23000 £22757 £27535
Zakres 25-75 percentyla £19180 - £27320 £16787 - £29323 £20387 - £36046

Czego się nauczysz

Zawartość programu: Studenci East Asian Studies and Social Anthropology, BA (Hons) uczęszczają na następujące moduły kursu.

Rok 1

Moduł ten stanowi wprowadzenie do antropologii społecznej zarówno jako dyscypliny akademickiej, jak i praktyki. Pierwszy semestr wprowadza studentów do antropologii poprzez szereg konkretnych tematów, takich jak sposoby produkcji i utrzymania, relacje wymiany, wyjaśnienia czarów, relacje władzy, pokrewieństwo i małżeństwo, klasa, płeć i rasa. Dodatkowo będziemy zwracać uwagę na umiejętności studiowania, w tym na pisanie esejów. Celem w semestrze 1 jest podkreślenie, że tylko poprzez szczegółową wiedzę etnograficzną można uchwycić i ocenić idee teoretyczne.

Moduł ten wprowadza studentów w niektóre z głównych tematów i podejść do badania cywilizacji wschodnioazjatyckiej, włączając w to władzę, religię, działania wojenne, inność i płeć, od prehistorii do XIX wieku. Moduł został zaprojektowany tak, by dać studentom podstawy w niektórych głównych podobieństwach i przecięciach, które istnieją w Azji Wschodniej w okresie przednowoczesnym i wczesnej nowoczesności, jednocześnie pozwalając im zobaczyć, jak lokalna dynamika i priorytety wpłynęły na społeczne i kulturowe formy w każdym z państw.

Kurs ten daje wgląd w to, jak społeczeństwo było pojmowane w różnych miejscach i czasach. Będziemy czytać szeroki zakres klasycznych tekstów teorii społecznej od starożytnych Chin i klasycznej Grecji do osiemnastowiecznego Oświecenia i dalej do narodzin antropologii i socjologii jako dyscyplin akademickich. Kurs ma dwa cele, jeden w odniesieniu do treści, a drugi w odniesieniu do metody: Jest zaprojektowany, by dać studentom BA poczucie długiej konwersacji myśli społecznej, która poprzedziła i wytworzyła dyscyplinę antropologii społecznej.

W tym kursie badamy myśl społeczną pomiędzy, mniej więcej, 1900 a 1960 rokiem. Dokonujemy tego poprzez studiowanie wybranych pism wpływowych myślicieli społecznych pochodzących z Europy, Karaibów i Chin oraz poprzez umieszczanie ich w ich społecznych, intelektualnych i szerszych kontekstach historycznych. Epoka, której się przyglądamy, była epoką skrajności - imperialistycznej dominacji i walk o wyzwolenie narodowe, wolnorynkowego kapitalizmu, Wielkiego Kryzysu i protekcjonizmu, komunistycznych rewolucji, wojen światowych, faszyzmu i ludobójstwa, a także sufrażystek, praw pracowniczych i powstania państwa opiekuńczego.

Rok 2

Anthropology Through History przedstawia rozwój antropologii społecznej/kulturowej na przestrzeni czasu w dwóch aspektach. W semestrze 1 (Anthropology in Action) badamy historyczne zmiany w sposobach, w jakie badania antropologiczne były używane (lub "stosowane") i przekazywane poza akademią, z naciskiem na muzea, antropologię publiczną, wkład w politykę, pracę humanitarną i świat biznesu. W semestrze 2 (Teoria w antropologii), krytycznie analizujemy serię fundamentalnych zmian w teoretyzowaniu antropologicznym od lat 70. do dziś, kontekstualizowanych zarówno w kategoriach teoretycznych, jak i historycznych. Główne tematy to perspektywa interpretacyjna, postmodernistyczna i poststrukturalna, jak również technologie władzy, zwłaszcza polityka liczb i danych (plus inne mniej oczywiste działania władzy).

Moduł ma za zadanie przedstawić przegląd tego, jak imperializm zarówno z samej Azji Wschodniej, jak i z zewnątrz, ukształtował region.

Rok 3

Pamięć historyczna nadal powoduje tarcia w Azji Wschodniej. Japońska agresja na kontynencie azjatyckim podczas Wojny o Pacyfik (1937-1945) czy Wojny Koreańskiej (1950-53), a także chińska Wojna Domowa (1927-37/46-50) nadal wpływają na teraźniejszość. Pamięć może być używana jako potężne narzędzie do wywierania wpływu na sąsiadów, jako kanał dla nacjonalistycznych sentymentów lub jako forma dyplomacji kulturowej i soft power. Ale może też być miejscem nostalgii, kanałem oporu lub katalizatorem dla oddolnej dyplomacji i nowych transregionalnych solidarności.

Praca i perspektywa kariery

15 miesięcy po ukończeniu kursu, absolwenci zostali zapytani o to, co robią i czy pracują, o ich obecną pracę i perspektywy.

Aktualne miejsca pracy

Wymagany poziom umiejętności na danym stanowisku po 15 miesiącach

Oferty pracy absolwentów tego kierunku (15 miesięcy po ukończeniu studiów)

Poniższy przykład opracowany na podstawie wszystkich absolwentów East Asian Studies and Social Anthropology BA (Hons) w

15% Specjaliści do spraw biznesu, badań i administracji
15% Specjaliści do spraw pomocy społecznej i mieszkalnictwa
10% Zawód związany z nauczaniem i wspieraniem opieki nad dziećmi
10% Zawody podstawowe
10% Specjaliści od mediów
10% Zawody artystyczne, literackie i medialne
10% Inni specjaliści w dziedzinie edukacji
10% Specjaliści do spraw biznesu i usług publicznych
5% Specjaliści w dziedzinie nauczania
5% Specjaliści do spraw opieki społecznej

Wymagania wstępne / Przyjęcia

Minimalna wymagana taryfa UCAS

Taryfa UCAS dla przyjętych studentów na Antropologia

Wymagania kwalifikacyjne

Poziom A General Studies nie jest akceptowany przy przyjęciu na ten program. Oferta kontekstowa: BBB

60 punktów ogółem, w tym 45 punktów na poziomie 3, z czego 30 punktów musi być na poziomie wyróżnienia, a 15 punktów na poziomie merit lub wyższym.

do włączenia 555 na poziomie wyższym

Nie spełniasz minimalnych wymagań w zakresie wyniku UCAS lub wymagań dotyczących języka angielskiego?
Uzyskaj poradę, które kursy przygotowawcze są najlepsze dla Ciebie, aby zapisać się na East Asian Studies and Social Anthropology, BA (Hons).

Koszty

Średnie koszty utrzymania studentów w Londyn

Czynsz £518
Woda, gaz, prąd, internet (w domu) £50
Zakupy w supermarkecie £81
Ubrania £35
Jedzenie e restauracjach £33
Alkohol £27
Jedzenie na wynos / dostawy jedzenia£30
Wyjście na miasto / rozrywka (bez alkoholu, jedzenia) £24
Wakacje i wyjazdy weekendowe £78
Transport w obrębie miasta £17
Zdrowy tryb życia / sport£20
Artykuły papiernicze/książki £13
Telefon komórkowy/internet £13
Telewizja kablowa / streaming £7
Ubezpieczenie £51
Inne £1092
Średni koszt utrzymania studenta £95

Londyn kosztuje około 34% powyżej średniej, głównie z powodu czynszu, który jest o 67% wyższy niż średnia w innych miastach. Dla studentów mieszkających w akademikach, koszty wody, gazu, elektryczności, wifi są zazwyczaj wliczone w czynsz. Studenci w mniejszych miastach, gdzie zakwaterowanie znajduje się w odległości spaceru/przejażdżki rowerem, koszty transportu są zazwyczaj znacznie niższe.

Jak złożyć wniosek

Termin składania wniosków:

1 stycznia 2024

Jest to ostateczny termin wypełnienia i wysłania aplikacji na ten kurs. Jeśli uniwersytet lub college nadal dysponuje wolnymi miejscami, możesz złożyć podanie po tym terminie, ale nie ma gwarancji, że Twoje podanie zostanie rozpatrzone.

Możliwe punkty wejścia:

 • Rok 1 (Domyślna data rozpoczęcia)

Rankingi Uniwersyteckie

Rankingi w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Rankingi w rankingach powiązanych z przedmiotem.

Nauki społeczne i humanistyczne

  • #5 
  • #5 
  Antropologia
  CUG The Complete University Guide - By Subject
  [Opublikowany 13 czerwca, 2022]
  • #5 
  • #10 
  Antropologia
  QS World University Rankings By Subject
  [Opublikowany 20 kwietnia, 2022]
  • #16 
  • #195 
  Antropologia
  URAP University Ranking by Academic Performance - By Subject
  [Opublikowany 06 czerwca, 2020]

Zobacz wszystkie 28 rankingi uniwersytetów

O

SOAS (School of Oriental and African Studies) University of London jest uniwersytetem badawczym zajmującym się sztukami wyzwolonymi, ze szczególnym uwzględnieniem kontynentu afrykańskiego oraz narodów Japonii, Korei i Chin. Nowoczesny kampus znajduje się w dzielnicy Bloomsbury w Londynie. Kandydaci mogą spodziewać się programów i kursów, które biorą regiony z Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu i łączą je z konkretnym obszarem zainteresowania akademickiego. Mogą to być między innymi historia, ekonomia, polityka, a także muzyka i historia sztuki. Uniwersytet ten oferuje wysoki stopień specjalizacji, co gwarantuje, że kadra dydaktyczna jest w stanie przedstawić perspektywy oparte na prawdziwej wiedzy specjalistycznej w swoich dziedzinach.

Skład uczniów

Uczniowie według poziomu nauczania Rok akademicki 2020/21 - liczba studentów w pełnym wymiarze godzin opublikowana przez Higher Education Statistics Agency (HESA) 10 lutego 2022 r.
studenci pierwszego stopnia:
2960
studenci podyplomowi:
1905
Razem:
4865

Gdzie ten program jest nauczany

Bloomsbury Campus (main)
map marker Pokaż na mapie
Main Site - Thornhaugh Street
map marker Pokaż na mapie

Podobne kursy

Program Uniwersytet Saty­sfakcja studentów Bezro­botny Rezy­gnacja Czesne (Między­narodowe) Taryfa UCAS Miasto
83% 0% 0% £22430 191 Londyn Oncampus W pełnym wymiarze godzin
92% 0% 5% £14600 141 Oxford Oncampus W pełnym wymiarze godzin
84% 5% 0% £22500 174 Durham Oncampus W pełnym wymiarze godzin
77% 15% 10% £15250 106 Poole Oncampus W pełnym wymiarze godzin
60% 5% 0% £13500 149 Cardiff Oncampus W pełnym wymiarze godzin
93% 10% 5% £20000 151 Exeter Oncampus W pełnym wymiarze godzin
86% 5% 5% £17400 136 Belfast Oncampus W pełnym wymiarze godzin
86% 5% 5% £17400 133 Belfast Oncampus W pełnym wymiarze godzin
84% 0% 8% £14600 120 Oxford Oncampus W pełnym wymiarze godzin
60% 5% 0% £13500 143 Cardiff Oncampus W pełnym wymiarze godzin