Birkbeck, University of London
Studia klasyczne BA (Hons)
Birkbeck, University of London - Birkbeck, University of London

Oferowane formy kursów

Kluczowe informacje o kursie

Opinie studentów

Poniżej możesz zobaczyć opinie absolwentów 10 o kursach Classical Studies BA (Hons) i innych kursach języki i studia terenowe na Birkbeck, University of London dla każdego z pytań ankiety w porównaniu ze średnią dla wszystkich kursów UK na języki i studia terenowe .

Ogólna satysfakcja studentów
77 /100
10 ogółem respondentów

Głównie na podstawie danych pochodzących od studentów studiów licencjackich

Badanie NSS jest przeprowadzane na zlecenie Biura ds. Studentów

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie absolwentów CAH19

Ważne: Poniższe dane dotyczące wynagrodzeń nie są specyficzne dla danego kierunku, ale zawierają dane wszystkich studentów języki i studia terenowe na uniwersytecie. Ze względu na metodologię zbierania danych, dane dotyczące wynagrodzeń są oparte głównie na danych studentów studiów licencjackich.

  15 miesięcy po ukończeniu studiów 3 lata po ukończeniu studiów 5 lat po ukończeniu studiów
Mediana wynagrodzeń £33500 £18000 £27500
Zakres 25-75 percentyla £24500 - £45000 £9500 - £27500 £11500 - £43000


Wynagrodzenie wszystkich absolwentów w Wielkiej Brytanii CAH19 (głównie studiów licencjackich)

  15 miesięcy po ukończeniu studiów 3 lata po ukończeniu studiów 5 lat po ukończeniu studiów
Mediana wynagrodzeń £25625 £23693 £27744
Zakres 25-75 percentyla £22269 - £29904 £17937 - £29563 £21216 - £36573

Opis kursu

Studia klasyczne BA pozwolą Ci zgłębić kulturę, historię, archeologię, filozofię i literaturę starożytnych Greków i Rzymian. Wybierając spośród wielu opcji, możesz studiować społeczeństwa greckie i rzymskie w basenie Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie, od okresu archaicznego po rzymski okres cesarski i późną starożytność, a także recepcję kultury klasycznej w późniejszych okresach historii.

Będziesz zachęcany do zaangażowania się w szerszą debatę na temat tego, jak interpretujemy klasyczny świat i dlaczego ma to znaczenie. Zbadasz zarówno godne podziwu, jak i niepokojące aspekty kultury greckiej i rzymskiej, zagłębiając się w:

 • demokracja
 • niewolnictwo
 • seksualność
 • imperium.

Kluczowym zagadnieniem jest natura naszej wiedzy o przeszłości oraz sposób, w jaki pisane są historie i teksty. Będziesz oceniać starożytne materiały źródłowe (tekstowe i archeologiczne) oraz kwestionować przyjęte historie i tradycje dotyczące przeszłości, aby rozwinąć umiejętność konstruowania i przedstawiania przekonujących argumentów.

W Birkbeck wierzymy, że studiowanie klasycznego świata powinno być dostępne dla wszystkich. Wielu naszych studentów nie zna wcześniej greki ani łaciny. W ramach tego stopnia studiów klasycznych weźmiesz co najmniej jedną opcję językową i będziesz mieć możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych w trakcie trwania studiów lub wykorzystania tych umiejętności do wzbogacenia studiów w szerokim zakresie uzupełniających modułów opcjonalnych obejmujących nie tylko klasykę, ale także historię, archeologię, politykę i filozofię.

Jeśli zdecydujesz się na ścieżkę Foundation Year, w pełni przygotuje Cię ona do studiów licencjackich. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli wracasz na studia po przerwie lub jeśli wcześniej nie studiowałeś odpowiednich przedmiotów, lub jeśli nie osiągnąłeś ocen wymaganych do uzyskania miejsca na wybranym kierunku studiów licencjackich.

Najważniejsze wydarzenia

 • Birkbeck znalazł się w pierwszej ósemce uniwersytetów w Wielkiej Brytanii pod względem badań nad historią w ramach Research Excellence Framework 2021.
 • Położony w historycznym Bloomsbury, jesteśmy w samym sercu akademickiego Londynu z dostępem do niezrównanych zasobów badawczych. W pobliżu znajdują się: Instytut Badań Historycznych i Instytut Studiów Klasycznych, z ich specjalistycznymi bibliotekami, zapleczem szkoleniowym i seminariami; Muzeum Brytyjskie i inne światowej klasy galerie i muzea; oraz Biblioteka Brytyjska, największa biblioteka narodowa na świecie.
 • W dziedzinie historii, klasyki i archeologii Birkbeck jest domem dla prężnie działających stowarzyszeń studenckich i wielu powiązanych ośrodków badawczych, które aktywnie prowadzą seminaria, konferencje i inne wydarzenia, podczas których niektórzy z najlepszych naukowców na świecie prezentują swoje najnowsze badania.
 • Zapoznaj się z naszym nauczaniem i badaniami w tej dziedzinie dzięki szerokiej gamie bezpłatnych internetowych i osobistych seminariów, warsztatów i degustacji; sprawdź nasze Discover the Past i kursy degustacyjne, a także wydarzenia w Raphael Samuel History Centre, wiodącym centrum historii publicznej, którym wydział współkieruje.

Kariera i szanse na zatrudnienie

Absolwenci mogą kontynuować karierę w muzeach i galeriach, badaniach i archiwizacji lub edukacji. Możliwe zawody obejmują:

 • archiwista
 • asystent redaktora
 • wykładowca szkolnictwa wyższego
 • kurator muzeum/galerii.

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie kariery - Careers and Enterprise - Twój partner w karierze podczas studiów w Birkbeck i poza nimi. Na każdym etapie Twojej kariery umożliwiamy Ci przejęcie odpowiedzialności za swoją przyszłość, pomagając w powiązaniu Twojego doświadczenia, wykształcenia i przyszłych ambicji.

Praca i perspektywa kariery

15 miesięcy po ukończeniu kursu, absolwenci zostali zapytani o to, co robią i czy pracują, o ich obecną pracę i perspektywy.

Aktualne miejsca pracy

Wymagany poziom umiejętności na danym stanowisku po 15 miesiącach

Oferty pracy absolwentów tego kierunku (15 miesięcy po ukończeniu studiów)

Poniższy przykład opracowany na podstawie wszystkich absolwentów Classical Studies BA (Hons) w Birkbeck, University of London

20% Operatorzy procesów, zakładów i maszyn
10% Specjaliści inżynierii
10% Zawody podstawowe
10% Specjaliści inżynierii
5% Kierownicy, dyrektorzy i wyżsi urzędnicy
5% Średni personel ds. nauki, inżynierii i technologii
5% Zawody wykwalifikowane
5% Operatorzy procesów, zakładów i maszyn
5% Kierownicy, dyrektorzy i wyżsi urzędnicy
5% Zawody podstawowe

Każdy moduł jest egzaminowany pod koniec roku akademickiego, w którym jest realizowany (zwykle w formie trzygodzinnych prac) i musisz napisać rozprawę do 7000 słów na wybrany przez siebie temat. Każdy moduł, w którym bierzesz udział, obejmuje pewną formę oceny, a ponadto wymagana jest obecność, więc będziesz musiał uczestniczyć w co najmniej 60% zajęć, aby je zaliczyć.

Wymagania wstępne / Przyjęcia

Wymagania kwalifikacyjne

Łącznie z matematyką Dla kandydatów z Anglii: W przypadku zdawania przedmiotów ścisłych na poziomie A (chemia, biologia lub fizyka), wymagane będzie zaliczenie praktycznych przedmiotów ścisłych z każdego przedmiotu.

Wymagania dla studentów międzynarodowych / Wymagania dotyczące języka angielskiego

Wynik testu akademickiego IELTS (podobne testy mogą być również akceptowane)

  • 6.5
  • Mphil / PhD

Jeśli angielski nie jest Twoim pierwszym językiem lub nie studiowałeś wcześniej w języku angielskim, naszym zwykłym wymogiem jest odpowiednik międzynarodowego systemu testowania języka angielskiego (IELTS Academic Test) na poziomie 6,5, z wynikiem nie mniejszym niż 6,0 w każdym z podtestów. Akceptujemy również inne testy z języka angielskiego.
Uzyskaj porady, które kursy podstawowe są najlepsze dla Ciebie, aby nadal studiować Classical Studies, BA (Hons). Jeśli nie spełniasz minimalnych wymagań pod względem wyniku UCAS, poziomów A lub wymagań dotyczących języka angielskiego.

Koszty

Średnie koszty utrzymania studentów w Londyn

Czynsz £518
Woda, gaz, prąd, internet (w domu) £50
Zakupy w supermarkecie £81
Ubrania £35
Jedzenie e restauracjach £33
Alkohol £27
Jedzenie na wynos / dostawy jedzenia£30
Wyjście na miasto / rozrywka (bez alkoholu, jedzenia) £24
Wakacje i wyjazdy weekendowe £78
Transport w obrębie miasta £17
Zdrowy tryb życia / sport£20
Artykuły papiernicze/książki £13
Telefon komórkowy/internet £13
Telewizja kablowa / streaming £7
Ubezpieczenie £51
Inne £1092
Średni koszt utrzymania studenta £95

Londyn kosztuje około 34% powyżej średniej, głównie z powodu czynszu, który jest o 67% wyższy niż średnia w innych miastach. Dla studentów mieszkających w akademikach, koszty wody, gazu, elektryczności, wifi są zazwyczaj wliczone w czynsz. Studenci w mniejszych miastach, gdzie zakwaterowanie znajduje się w odległości spaceru/przejażdżki rowerem, koszty transportu są zazwyczaj znacznie niższe.

Jak złożyć wniosek

Termin składania wniosków:

1 stycznia 2025

Jest to ostateczny termin wypełnienia i wysłania aplikacji na ten kurs. Jeśli uniwersytet lub college nadal dysponuje wolnymi miejscami, możesz złożyć podanie po tym terminie, ale nie ma gwarancji, że Twoje podanie zostanie rozpatrzone.

Możliwe punkty wejścia:

 • Rok 1 (Domyślna data rozpoczęcia)

Rankingi Uniwersyteckie

Rankingi Birkbeck, University of London w najlepszych brytyjskich i światowych rankingach.

Zobacz wszystkie 15 rankingi uniwersytetów Birkbeck, University of London

O Birkbeck, University of London

Birkbeck, University of London (BBK) został założony w 1823 roku i zajmuje inne stanowisko w sprawie przyjęć niż wiele innych uniwersytetów. Kandydaci są zachęcani przez BBK do składania wniosków, nawet jeśli nie posiadają tradycyjnych kwalifikacji, które są normalnie wymagane, ponieważ wnioski są rozpatrywane na podstawie oceny wiedzy na temat przedmiotu i doświadczenia zawodowego, które możesz mieć. Dzięki lokalizacji w samym centrum Londynu, studenci będą mieli wszystkie zalety połączeń transportu publicznego w mieście, jak również szansę na życie w tak zróżnicowanym i tętniącym życiem mieście ze wszystkim, co ono oferuje.

Lista 197 kursów licencjackich i magisterskich Birkbeck, University of London - Katalog Kursów

Skład uczniów Birkbeck, University of London

studenci pierwszego stopnia:
4800
studenci podyplomowi:
2810
Razem:
7610
 • Stella’s Starting Study Vlog
 • Top reasons why students choose Birkbeck, University of London
 • “How has the Birkbeck experience been for you?”
 • Birkbeck's Student Experience
 • Studying for a PhD at Birkbeck - Veronika Akhmadieva

Gdzie ten program jest nauczany

Podobne kursy

Program Uniwersytet Saty­sfakcja studentów Bezro­botny Rezy­gnacja Czesne (Między­narodowe) Taryfa UCAS Miasto
Nauki humanistyczne i artystyczne (studia klasyczne) (R14-CS) BA (Hons)
(The Open University)
- - - £20772 - Milton Keynes Online W niepełny wymiarze godzin
Studia klasyczne (Q85) BA (Hons)
(The Open University)
- - - £20772 - Milton Keynes Online W niepełny wymiarze godzin
Klasyka BA (Hons)
(Durham University)
90% 2% 0% £24000 190 Durham Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Klasyka i język angielski BA (Hons)
(The University of Nottingham)
73% 1% 0% £21500 146 Nottingham Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Studia klasyczne BA (Hons)
(The University of Winchester)
90% 15% 5% £16700 111 Winchester Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Studia klasyczne z filozofią BA (Hons)
(Royal Holloway, University of London)
100% 5% 5% £23800 135 Egham Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Studia klasyczne i teologia BA (Hons)
(University of Exeter)
- - - £23700 - Exeter Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Studia klasyczne BA (Hons)
(University of Kent)
85% 0% 10% £18000 125 Canterbury Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Studia klasyczne i literatura angielska BA (Hons)
(University of Reading)
86% 3% 10% £22350 125 Reading Oncampus W pełnym wymiarze godzin
Studia klasyczne i język angielski z doświadczeniem zawodowym BA (Hons)
(University of Exeter)
76% 0% 5% £23700 162 Exeter Oncampus W pełnym wymiarze godzin